U utorak je održano prvenstvo u plivanju

U utorak, 25. travnja, održano je prvenstvo u plivanju. Nastupilo je 11 visokih učilišta u konkurenciji studentica te 12 visokih učilišta u konkurenciji studenata.

Uz dvije štafete, 4x50m mješovito i 4x50 m slobodno, održane su i pojedinačne discipline u 50 m slobodno, 50 m prsno, 50 m leđno i 50 m leptir.

Okupljeni su imali priliku vidjeti potpunu dominaciju Medicinskog fakulteta koji je osvojio dvostruko zlato, u konkurenciji studenata i studentica. Drugo mjesto u konkurenciji studenata osvojio je Fakultet strojarstva i brodogradnje, dok je treće mjesto osvojio Ekonomski fakultet. U konkurenciji studentica, drugo mjesto osvojio je Prirodoslovno-matematički fakultet, dok su treće mjesto podijelili Filozofski fakultet i Fakultet strojarstva i brodogradnje.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s natjecanja u plivanju.

Rezultati - 50 m slobodno

Rezultati - 50 m prsno