EUG2024: Tenisači Sveučilišta u Zagrebu četvrti

Na Europskim sveučilišnim igrama u Miškolcu, Hrvatsku je predstavljala maladelegacija tenisača, svi studenti Sveučilišta u Zagrebu. Nošeni iskustvom iz Lodza na prethodnim igrama i nacionalnim UniSportHR natjecanjima, postigli su fantastične rezultate i odlično se proveli.

Ovogodišnje nastupe započeli su s impresivnim pobjedama. Prvo su svladali Sveučilište u Debrecenu iz Mađarske 3:0, zatim Kozminski Sveučilište iz Poljske 2:1 te pobjedom 2:1 nad Sveučilištem u Valenciji iz Španjolske osigurali prolaz u četvrtfinale.

U četvrtfinalu su igrali protiv Sveučilišta Nova iz Lisabona iz Portugala i pobijedili 2:1. Nažalost, u polufinalu su zaustavljeni od strane studenata s Njemačkog sportskog sveučilišta iz Kölna rezultatom 2:1, što ih je ostavilo u borbu za broncu. Protivnici su bili studenti Kozminski Sveučilišta iz Poljske, a unatoč odličnoj igri i borbi, izgubili su te se pozicionirali na izvrsno 4. mjesto u Europi. Čestitamo im na odličnom uspjehu!

Za Sveučilište u Zagrebu nastupali su: Nikola Žeželj, Dorian Škreb, Jan Schmidt i Filip Marić, pod vodstvom Davora Andrića.