UniSport Finals24: Oba nogometna zlata otišla put Zagreba

Drugu godinu za redom okupljamo na nogometnim terenima Resorta Zelena Laguna kako bismo uživali u utakmicama sveučilišnog nogometa na Finalsima. Ovoga puta, Sveučilište u Zagrebu odnosi naslove prvaka kod studentica, ali i studenata.

I ove godine favoritkinje opravdavaju status

Prvog dana Finals igara, nogometašice su odigrale polufinalne utakmice. Studentice Zagreba uvjerljivo odnose pobjedu Splićankama, rezultatom 8:1. Nešto napetija utakmica bila je ona između studentica Osijeka i Vukovara u kojoj studentice Veleučilišta "Lavoslav Ružička" u Vukovaru susret završavaju pobjedom 3:2.

Sljedeći dan odigrane su utakmice za treće i prvo mjesto. U utakmici za treće mjesto susrele su se studentice Splita i Osijeka. U prvom poluvremenu utakmica je bila u egalu, no Splićanke su povele rezultatom 1:0. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Osijek je imao kazneni udarac koji nije realizirao, golmanica Splita uspješno brani. U drugom poluvremenu, Split preuzima inicijativu te zaključuje utakmicu rezultatom 5:0 u svoju korist.

Finalna utakmica odigrala se između Zagrepčanki i Vukovarčanki. Bez puno iznenađenja, studentice Sveučilišta u Zagrebu odnijele su uvjerljivu pobjedu s čak 15 golova razlike nad ekipom Vukovara koja je svoju kvalitetu pokazala u polufinalu te se zadovoljila plasmanom u finale.

Nagradu za MVP osvojila je Ana Kalaj, studentica Sveučilišta u Zagrebu.

Upravo ona nam je nakon osvojenog naslova dala izjavu:

„Osjećaj osvojiti nagradu MVP je odličan, ali ništa ne bi bilo bez ekipe, tako da smo svi zaslužni za ovu nagradu. Ovo su moji prvi Finalsi i bilo mi je super, ekipa je super, odlična atmosfera i zaslužena pobjeda. Vidimo se i nagodinu.“

Dvostruko zlato za Zagreb osigurali su i studenti

U polufinalnim susretima utakmice su odigrali studenti Sveučilišta Sjever sa studentima Osijeka gdje Osijek odnosi pobjedu s uvjerljivih 11:0. Druga utakmica bila je ona između Splita i Zagreba u kojoj Zagreb uspijeva osigurati finale rezultatom 3:2.

U utakmici za 3. mjesto nije bilo velike neizvjesnosti, Split odnosi pobjedu nad Sjeverom s rezultatom 14:1 i osvaja zasluženo brončano odličje.

S druge strane, utakmica finala bila je iznimno napeta i uzbudljiva. Osijek sjajno otvara susret s nekoliko šansi za zgoditak, no Zagreb uspijeva doći do prvog pogotka i povesti 1:0. Osijek zatim podiže tempo igre te dolazi do izjednačenja, a po početku drugog poluvremena uspijeva i povesti rezultatom 2:1. Nakon osvojene prednosti, studenti Osijeka usporavaju te Zagrebu otvaraju mogućnost za preuzimanje inicijative što dovodi do novog izjednačenja, 2:2. Nakon ovog pogotka, Osjećanima tempo igre pada, a Zagreb to iskorištava te utakmicu dovodi kraju zabivši još 2 pogotka. Krajnji rezultat finalne utakmice bio je 4:2 za studente Sveučilišta u Zagrebu.

Nagradu za MVP osvojio je Jan Bajan, student Sveučilišta u Zagrebu.

Obratili su nam se studenti pobjedničke ekipe, Dinko Gasparić i Gordan Godić:

„Evo nas ponovo, mi smo Goda i Gašo. Evo, imamo zlatnu medalju, 1. mjesto, kao što smo rekli. Hvala svima što su došli i pokupili ostale medalje jer zlato je u Zagrebu. Zlato je u Zagrebu, a zlato će i iduće godine opet biti u Zagrebu.