Zagrebačko jezero Jarun krajem kolovoza domaćin Europskog sveučilišnog prvenstva u veslanju!

Zagrebački Jarun će ovoga ljeta, od 28. do 31. kolovoza 2024., biti domaćin 14. EUSA-inog Europskog sveučilišnog prvenstva u veslanju koje će okupiti više od 450 sudionika s 80 sveučilišta iz 19 zemalja diljem Europe.

Boje hrvatskih sveučilišta kroz tri dana natjecanja branit će reprezentativci iz Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Splitu; prvi natjecateljski dan i ceremonija otvorenja održat će se u četvrtak 29. kolovoza, dok su finalne utrke planirane za subotu 31. kolovoza 2024.

Prijenos uživo, kao i ulazak na događanje potpuno je besplatan – prijenos će biti osiguran putem službenog YouTube kanala prvenstva (@EUSARowing), a sve utrke održat će se na regatnoj stazi jezera Jarun.

Zagreb je dobio domaćinstvo ovog prvenstva u lipnju 2024., nakon što je prvotni domaćin, Ankara, odustao zbog organizacijskih izazova. EUSA je prepoznala višegodišnji ugled Hrvatske u organizaciji sveučilišnih natjecanja te je povjerenje dano Hrvatskom akademskom sportskom savezu (HASS) koji će biti domaćin i sljedećem sveučilišnom veslačkom prvenstvu 2026., a u organizaciji ovog događaja pomažu Europski akademski sportski savez (EUSA) i Veslački savez Zagreba (VSZ) uz partnerstvo Ministarstva turizma i sporta Republike Hrvatske te Hrvatskog veslačkog saveza (HVS).

Zagreb je već bio domaćin ovog događaja 2008. godine, kada se održavalo 4. EUSA-ino veslačko prvenstvo s 426 natjecatelja i 126 posada, a veslačka natjecanja održavana su i na Europskim sveučilišnim igrama 2016. u Zagrebu i Rijeci, kao i na FISU-ovom (Međunarodni akademski sportskisavez) studentskom prvenstvu 1998.

Pozivamo sve medijske djelatnike, ljubitelje veslanja i sporta da dođu podržati svoje favorite i uživaju u ovom izvanrednom događaju koji slavi studentski sport i zajedništvo!

Više informacija o rasporedu natjecanja, rezultatima i dodatnim zanimljivostima možete pronaći na službenoj mrežnoj stranici igara - https://rowing2024.eusa.eu/ te na društvenim mrežama Facebook (eusarowing) i Instagram (eusa_rowing).