Studenti Sveučilišta u Zagrebu osvojili zlato u vaterpolu

UniSport H2O - studentsko državno prvenstvo već je tradicionalno drugog dana rezervirano za vaterpoliste, a nakon šest utakmica grupne faze, polufinala i borbe za odličja, na najviše postolje popela se ekipa Sveučilišta u Zagrebu, čime smo obranili prošlogodišnji naslov.

Sveučilišni državni prvaci, Sveučilište u Zagrebu, borili su se u grupi A prvo protiv studenata Sveučilišta u Dubrovniku. Rezultat na semaforu na kraju je pokazivao 5:11 u korist Zagrepčana, a rezultatsku prednost počeli su graditi još u drugoj četvrtini u kojoj protivniku nisu dozvolili niti gola. Đino Franić i Duje Drobac iz redova Zagreba zabili su po dva gola.

Završna utakmica grupe A još je jednom pokazala dominaciju Sveučilišta u Zagrebu i zašto su s razlog #1 pretendenti na još jednu nacionalnu titulu akademskog vaterpolo prvaka. Nakon što je Sveučilište u Rijeci svladalo kolege iz Dubrovnika, mogli su malo kalkulirati i odmarati igrače za utakmice koji ih čekaju u drugoj fazi stoga je ova ‘opuštenija’ utakmica završila rezultatom 2:13 u korist Zagreba. Krpan, Franić i Sardelić svaki, kao po dogovoru, stavili su po 2 pogotka u mrežu protivnika.

Gradski rivali Sveučilišta u Zagrebu i Tehničkog veleučilišta Zagreb susreli su se u prvom polufinalnom susretu, a bez puno rezultatske napetosti pobjedu su odnijeli studenti našeg najvećeg sveučilišta u državi - s konačnim rezultatom 15:3.

Finalna utakmica ponudila nam je po drugi put u jednom danu susret Sveučilišta u Rijeci i Sveučilišta u Zagrebu. I po drugi put studenti iz Zagreba odnose visoku pobjedu (3:15) te drugu godinu zaredom postaju državni prvaci za akademsku godinu 2021./2022., potvrđujući naslov favorita.

Utiske je sažeo Antonio Gavranić:

“Ovaj lijepi vaterpolo dan započeo je vrlo rano jer smo rano i igrali prvu utakmicu. No, to nije smetalo, sve utakmice pobijedili smo s lakoćom, zahvaljujući raspoloženim igračima, ali i našem stručnom stožeru koji je bio besprijekoran. Stoga hvala treneru Željku Vučkoviću, pomoćnom treneru Lovri Pezeru te našem fizioterapeutu koji nažalost ovoga puta nije mogao s nama u Vukovar. Redom smo pobijedili ekipe Dubrovnika, Rijeke, gradske rivale s TVZ-a te ponovno Rijeku u finalu. Drugu je utakmicu uglavnom teže dobiti nego prvu, ali to danas nije bio slučaj. Igrali smo s lakoćom i sportske prijatelje iz Rijeke ostavili na samo 3-4 gola, što je za finale raritet.”

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s UniSport H2O natjecanja u vaterpolu.