Duplo rukometno zlato za Zagreb

Rukometna dvorana Žatika u subotu 11. lipnja bila je mjesto borbe za odličja najboljih sveučilišnih rukometaša i rukometašica.

Finale ženskog rukometa spojilo je Osijek i Zagreb, a kao najbolje u državi pokazale su se rukometašice Sveučilišta u Zagrebu koje su na ovim UniSport Finalsima pokazale najbolji rukomet. Dok su stručni stožer činili Marko Čule i Ivan Milinović, za Sveučilište u Zagrebu igrale su: Josipa Bebek, Lea Beličev, Ana Marija Bikić, Ana Hasan, Doris Hren, Leonarda Kapetanović, Ivana Kirin, Martina Krajpl, Kristijana Lopac, Ema Marković, Vanja Perenčević, Dora Petković, Kristina Svetec, Nives Stanić i Lucija Švigać.

Uz osvojen naslov rukometašice Zagreba u svojim redovima imaju i MVP turnira, Leonardu Kapetanović.

Finale muškog rukometa završilo je bez iznenađenja, rukometaši Sveučilišta u Zagrebu potvrdili su kvalitetu svoje ekipe i s 31:25 (16:13) došli do zasluženog zlata, dok srebro odlazi na jug Hrvatske, rukometašima Splita.

Dok su stručni stožer činili Branko Kordić i Dominik Halužan, za Sveučilište u Zagrebu igrali su: Šimun Banović, Ivan Družinec, Jakov Dujmović, Zvonimir Grbavac, Jakov Jelovčić, Nikola Jelovčić, Stjepan Malbašić, Dino Meter, Saša Petrović, Mihael Pleš, Dorijan Pijalović, Ivan Poljak, Luka Poplašen, Shkelzen Samahodaj, Jerko Tukonić i Mario Zakić.

A osim osvojenih zlata, osvojili su i 2 individualne nagrade, i to nagradu za MVP-a turnira koju je dobio Jakov Dujmović i nagradu za najboljeg golmana koja je otišla Ivanu Poljaku.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s UniSportHR Finals natjecanja u rukometu.