Zlatne košarkašice i brončani košarkaši Sveučilišta u Zagrebu

Naše košarkašice su se uvjerljivo izborile za zlatnu medalju, dok su se košarkaši morali boriti za broncu.

Kao i prošle godine, za titulu sveučilišnih prvakinja borile su se ekipe sa Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Splitu. Zagrepčanke nisu htjele da im ovoga puta promakne zlato te su poučene iskustvom odlučile zauzeti 1. mjesto na postolju. U utakmicu su ušle čvrsto i koncetrirano te već u prvoj četvrtini nametnule svoj ritam kojeg do kraja Splićanke nisu mogle razbiti niti pronaći rješenja. Tako je zlatna medalja zasluženo otišla u ruke Sveučilišta u Zagrebu pri visokom rezultatu 86:66.

Stručni stožer su činili Zvonimir Osičan i Josipa Pavić, a za Sveučilište u Zagrebu su igrale: Viktorija Ćurić, Monika Damjanović, Marija Fastić-Pajk, Stela Galušić, Diana Grizelj, Magdalena Kapitanić, Lucija Marić, Anet Mrdalj, Bruna Obratov, Petra Rončević, Marija Soldo i Lucija Sunjog.

Zlatne djevojke komentirale su ovogodišnji turnir na Finalsima:

"Došle smo ove godine možda u najjačem sastavu do sada i vjerovale smo u pobjedu. Bile smo baš spremne za ovu utakmicu danas, a veliki motiv bio je taj što nas je Split već nekoliko puta u finalu pobijedio. Fantastičan je osjećaj i lijepo ćemo ovo proslaviti."

Naše košarkašice su osvojile i individualne nagrade, i to nagradu za najbolju strijelkinju koju je dobila Stela Galušić i nagrada za MVP-a turnira koju je osvojila Bruna Obratov.

Nakon što su pehari i medalje podijeljeni studenticama, na red su došle utakmice u konkurenciji studenata. Iako su naši košarkaši nažalost izgubili u polufinalu od Sveučilišta u Splitu, u utakmici za 3.mjesto su se izborili za broncu protiv Sveučilišta u Osijeku i to s uvjerljivim rezultatom 104:50.

Stručni stožer su činili Hrvoje Božić i Zvonimir Osičan, a za Sveučilište u Zagrebu igrali su: Luka Cvitanović, Zvonimir Ćutuk, Martin Klepo, Josip Ante Kozulić, Marin Kuga, Ivan Tvrtko Majić, Mislav Majić, Ivan Nakić-Vojnović, Ivan Nazor, Ivan Perković i Ante Žužul.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s UniSportHR Finals natjecanja u košarci.