Sveučilište u Zagrebu ukupni je pobjednik UniSport HR H2O natjecanja u plivanju

Sveučilište u Zagrebu ukupni je pobjednik UniSportHR H2O natjecanja u plivanju 🏊🏻‍♀️

Nakon fantastične pobjede Hrvatske protiv Brazila i zajedničkog navijanja, uslijedila je prava borba za medalje u bazenu.

U konkurenciji studenata, Sveučilište u Zagrebu bilo je uvjerljivo prvo s osvojenih 340 bodova, dok je drugoplasirano Sveučilište u Splitu osvojilo 196 bodova, a trećeplasirano Sveučilište u Dubrovniku 136 bodova.

Kod studentica, nijanse su odlučivale te su studentice Sveučilišta u Zagrebu zaostale svega 9 bodova za kolegicama sa Sveučilišta u Splitu koje su imale 292 osvojenih bodova u odnosu na 283 koje je osvojilo Sveučilište u Zagrebu. Treće mjesto zauzelo je Sveučilište u Zadru sa 148 osvojenih bodova.

Ukupno gledano, Sveučilište u Zagrebu bilo je dominantno u bazenu s osvojenih 623 bodova čime je osiguralo status ukupnog pobjednika UniSport H2O natjecanja u plivanju. Drugo mjesto zauzelo je Sveučilište u Splitu s osvojenih 488 bodova, dok je treće mjesto osvojilo Sveučilište u Rijeci s osvojenih 205 bodova.

Čestitke svim studenticama, studentima i izbornici na ostvarenim rezultatima!

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s ovogodišnjeg UniSportHR H2O natjecanja u plivanju.