FISU Combat 2022 - karatašice Sveučilišta u Zagrebu osvojile dva zlata i dvije bronce

Turski grad Samsun ovih je dana bio domaćin FISU Svjetskog sveučilišnog combat kupa, događaja s više od 800 sportaša iz svih dijelova svijeta. Dvorana Yaşar Doğu, Sveučilišta Ondokuz Mayıs Yaşar Doğu za sportske znanosti, ugostila je vrhunske karataše iz različitih dijelova svijeta.

Odlične nastupe na Combatu su pokazale naše karatašice predstavljajući Sveučilište u Zagrebu:
🥇 -50kg Jelena Pehar
🥇 ženska kumite ekipa Sadea Bećirović, Petra Nuić, Tihana Šulek i Jelena Pehar
🥉 -68kg Sadea Bećirović
🥉 -55kg Tihana Šulek

Jelena Pehar (-50kg) je uvjereno slavila nad Slovakinjom Kristinom Simcikovom, zatim Ukrajinkom Adriadne Panchuk i predstavnicom Malazije Shahmalarani Chandra. Tako se plasirala u finale 50kg, pobjedila Ahmed Niswa (FRA) i odnijela kući zlato.

U finalu se borila i ženska kumite ekipa: Sadea Bećirović, Petra Nuić, Tihana Šulek i Jelena Pehar. Prvo su bile bolje od djevojaka s Marmara sveučilišta, dok su se u finalu susrele s karatisticama Sveučilišta Sakarya Uygulamali Bilimler i zasluženo osvojile zlato.

Tihana Šulek (-55kg) i Sadea Bećirović (-68kg) su se u pojedinačnim borbama borile za broncu protiv Slovakinje Hane Kuklove i Makedonke Angele Mojsovske i pobjedile te se okitile brončanom medaljom.

Dobre nastupe, ali bez borbe za medalju, pokazali su i Matej Budišćak, Karlo Raguž, Sara Malčec i Maks Luka Šenjug.