EUG 2022 - srebro i dvije bronce za kickboxing reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu

Kickboxing reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu osvojila srebro i dvije bronce na Europskim sveučilišnim igrama u Łódźu.

U kategoriij PF +65kg Lucija je u prvoj borbi slavila protiv Stacey Davey (GBR) što ju je, s obzirom na mali broj natjecateljica u ovoj kategoriji, plasiralo direktno u finale. Tamo je čekala teška borba protiv Dorine Szabo, trenutne prvakinje najprestižnije nagrade u point fighting disciplini i djevojke s ogromnim međunarodnim iskustvom. Vidjela se nervoza na Lucijinom licu, ali je odradila možda najbolju borbu u životu, za poraz od 9:5, ali i europsko srebro sa Europskih sveučilišnih igara! Uspjeh s kickboxing tatamija nije izostao ni posljednjeg dana natjecanja, kada su do brončane medalje stigle i Lucija i Iva. Luciju je u borbi za finale u kick low kategoriji zaustavila Paulina Stenka (POL), inače dupla osvajačica brončane medalje sa Svjetskih prvenstava i nositeljica ove kategorije na europskoj i svjetskoj razini. Do odličja je stigla i Iva Vukošić Iva u kategoriji PF -55kg. U borbi za finale svladala ju je predstavnica Austrije, Lisa Heim.

Dok nas je u muškoj konkurenciji zastupao Marko Džin, u ženskoj konkurenciji su naše Lucija Bakalar i Iva Vukošić zaslužne za prve medalje na Europskim sveučilišnim igrama u Łódźu.