EUG 2022 - srebro i bronca za karate reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu

Karate reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu osvojila srebro i broncu na Europskim sveučilišnim igrama u Łódźu.

Sara Malčec prikazala je odlične kate te s 24.48 bodova osvojila srebrnu medalju. Nijanse su odlučivale u finalu s Zuzanom Augustinovom sa Sveučilišta tjelesne edukacije i sporta Palestra (CZE), koja je do zlata došla zahvaljujući 24.82 osvojena boda. Medaljom oko vrata okitile su se studentice Sveučilišta u Zagrebu i u ekipnim kumitama, a broncu iz Lodza kući su donijele Sadea Bećirović, Tihana Šulek, Lucija Čatlak i Katarina Jeličić. Njihov put na EUG-u započeo je borbama protiv Sveučilišta Comenius (2:0) i Sveučilišta u Burgundiji (2:0), u polufinalu su ih svladale djevojke Sveučilišta u Prištini (1:2), a turnir zaključen pobjedom i postoljem protiv Sveučilišta Marmara. Također, naš Luka Koščević je zauzeo 9., a Maks Luka Senjug 13. mjesto u katama u muškoj konkurenciji, a Ivana Raguž 11. mjesto u ženskoj konkurenciji, dok je Lucija Čatlak 9. u kumitama -61kg.

Za karate reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu natjecali su se: Leo Marković, Sadea Bećirović, Paula Šogorić, Katarina Jeličić, Sara Malčec, Matej Budiščak, Tihana Šulek, Maks Luka Senjug, Luka Koščević, Ivana Raguž, Lucija Čatlak, Karlo Martić i Karlo Raguž, sa stručnim stožerom kojeg su činili Ante Čutura, Fedor Nalis, Nika Jukić i Mislav Topić.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s EUG natjecanja u karateu.