Odigrano 8. kolo futsal lige za studente

U subotu, 25. veljače, u Sportskoj dvorani Martinovka odigrano je 8. kolo futsal lige za studente.

Odigrano je predzadnje kolo skupine C. Fakultet prometnih znanosti slavio je u derbiju kola protiv Medicinskog fakulteta i kolo prije kraja preuzeo vodstvo. Utakmica je dobro počela za medicinare, koji su vodili u dva navrata, 1:0 i 2:1. Adrijan Repušić upisao je dvije asistencije, ali to nije bilo dovoljno. S druge strane, dva puta je bio precizan Antonio Čičić, dok je gol odluke postignut svega par sekundi prije kraja utakmice. Epilog je sigurno mjesto u osmini finala za prometnjake i borba za medicinare u zadnjem kolu. Borit će se protiv izravnih konkurenata, Zdravstvenog veleučilišta koje je u iznimno uzbudljivoj utakmici podijelilo bodove protiv Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije. Susret je završio 3:3, a ZVU je imao vodstvo od 3:1 na poluvremenu, ali i sve do 3 minute prije kraja utakmice. Heroj je bio Ivor Grković, koji je zabio svoj drugi pogodak na utakmici minutu prije kraja susreta za konačan rezultat. Šumari su upisali drugu pobjedu u nizu čime su u pozitivnom tonu završili ovu sezonu. U susretu između VERN-a i VSITE-a, utakmica je registrirana pobjedom bez borbe za VERN.

Borba za playoff se nastavlja do zadnje utakmice. Sigurni putnici su jedino Fakultet prometnih znanosti i Ekonomski fakultet, koji za prvo mjesto igraju međusobno, dok je prava borba za preostala dva mjesta između Medicinskog fakulteta, Zdravstvenog veleučilišta i Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije. Izravan susret MEF-a i ZVU-a odredit će putnika u playoff, a FKIT svoju pobjedu i garanciju u prolazak u osminu finala traži protiv VSITE-a, koji se ovaj vikend nije pojavio na svojoj utakmici te u sedam susreta nema nijednu zabilježenu pobjedu. Dojma smo da je FKIT jako blizu osmine finala, a rasplet skupine C ćemo saznati u posljednje dvije utakmice grupne faze natjecanja.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.