Odigrana osmina finala košarkaške lige za studente i 8. kolo lige za studentice

U nedjelju, 5. ožujka, u Sportskoj dvorani Ekonomskog fakulteta odigrano je 8. kolo košarkaške lige za studentice, dok su studenti igrali osminu finala.

Kod studentica derbi kola pripao je ekipi FER-a koja je na krilima raspoložene Ive Ursić (22 poena) pobijedila PBF 39:49. Pobjede su još ostvarile ekipe PMF-a i MEF-a te time potvrdile mjesto u doigravanju. U posljednjem kolu nas očekuje utakmica PMF-a i FER-a koje se također susreću u polufinalu.

Krenimo sada s muškom osminom finala.

Utakmicu kola odigrali su studenti Agronomskog fakultea i Fakulteta prometnih znanosti. Apsolutni junak bio je Ante Kokić (AGR) koji je tricom u posljednjoj sekundi osigurao produžetak svojoj ekipi te ju odveo do pobjede 62:56 postigavši 32 poena.

Studenti Stomatološkog fakulteta su pripremili iznenađenje studentima Građevinskog fakulteta te slavili 46:40 uz izvrsnu partiju borbenog Patrika Cindrića (23 poena).

FSB je nastavio svoj neporaženi niz u ovoj sezoni i ostavio je FKIT na samo 21 poen. Ekipu FSB-a je do pobjede od 60:22 vodila timska igra, a izdvojit ćemo Mislava Buljana sa 14 poena, dok je kod FKIT-a Teo Terzić zabio 15 poena.

Pravu borbu smo vidjeli u dvoboju PMF-a i GEOF-a. Studenti Geodetskog fakulteta su vodili do zadnje tri minute, kada PMF preuzima vodstvo koje ne ispušta do kraja utakmice, te ulazi u četvrtfinale. PMF je pobjedu 69:65 ostvario na krilima Karla Ojdanića sa 25 poena. Kod geodeta treba izdvojiti Luku Meštrića sa 13 poena.

Zadnje dvije utakmice večeri imamo pobjede favorita. Ekonomija je slomila otpor ZVU-a u drugom poluvremenu i slavila sa 74:50, pobjednika je predvodio Roko Spaseski sa 16 poena, kod poraženih Matija Markočić sa 11 poena.

KIF se teže od očekivanog domogao zadnjeg mjesta u četvrtfinalu. Košarkaši TVZ-a su do zadnje četvrtine parirali KIF-u no tada se KIF odvaja i dolazi do pobjede 60:44. Pobjednika je predvodio Sven Abramović sa 20 poena, dok je kod TVZ-a bio najbolji Bruno Ezgeta.

Mogu li studenti Stomatološkog fakulteta iznenaditi FER te KIF glavne favorite - EFZG, saznat ćemo iduću nedjelju kada nas očekuje četvrtfinale koje će biti u izravnom prijenosu na UniSport TV YouTube kanalu.

🎥 Pogledajte snimke utakmica osmine finala košarkaške lige u konkurenciji studenata.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s osmine finala košarkaške lige za studente.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.