Na UniSportHR Finalse odlazi i rukometna ekipa Sveučilišta u Zagrebu

U ponedjeljak i utorak, 6. i 7. ožujka, u Sportskoj dvorani Martinovka održana je UniSportHR poluzavršnica u rukometu za studente gdje je ekipa Sveučilišta u Zagrebu osigurala svoje mjesto na UniSportHR Finalsima 2023.

Na poluzavršnici su sudjelovale dvije zagrebačke ekipe - Sveučilište u Zagrebu i Tehničko veleučilište u Zagrebu.

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

Ekipa Sveučilišta u Zagrebu pobjedila je Sveučilište u Puli rezultatom 19:13 i Tehničko veleučilište u Zagrebu rezultatom 25:18, dok je u posljednjoj utakmici drugog dana natjecanja izgubila od ekipe Sveučilišta u Osijeku 18:19. Zahvaljujući odličnoj igri i ovakvom uspjehu, ekipa Sveučilišta u Zagrebu je osigurala prvo mjesto u skupini A i time mjesto na ovogodišnjim UniSportHR Finalsima 2023.

TEHNIČKO VELEUČILIŠTE U ZAGREBU

Ekipa Tehničkog veleučilišta u Zagrebu se borila i pobjedila Sveučilište u Osijeku rezultatom 27:25 i Sveučilište u Puli rezultatom 33:16, no izgubila od Sveučilišta u Zagrebu. A budući da su studenti Sveučilišta u Osijeku golom razlike bili bolji od ekipe Sveučilišta u Zagrebu, što im je zbog međusobnog omjera bilo dovoljno da s druge pozicije prođu u daljnju fazu natjecanja, a bez karte za ovogodišnje Finalse ostave studente Tehničkog veleučilišta u Zagrebu.

Na UniSport Finalse 2023. natjecanje u rukometu putuju momčadi Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta J. J. Strossmayer u Osijeku, Sveučilišta Sjever te Sveučilišta u Rijeci.

📄 Pogledajte rezultate, statistike i tijek svih utakmica.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s poluzavršnice UniSportHR rukometa.