Završeno četvrtfinale košarkaške lige za studente i 9. kolo za studentice

U nedjelju, 12. ožujka, u Sportskoj dvorani Ekonomskog fakulteta odigrano je 9. kolo košarkaške lige za studentice, dok su studenti igrali četvrtfinale.

9. KOLO KOŠARKAŠKE LIGE ZA STUDENTICE

Kod studentica derbi kola pripao je ekipi PMF-a koja je na krilima raspoložene Lee Maršić (17 poena) pobijedila FER 47:45. Iste ekipe odmjerit će snage idućeg vikenda u polufinalu. Pobjedu je još ostvarila ekipa FKIT-a koja je slavila protiv favoriziranog MEF-a 26:22. Unatoč porazu u posljednjem kolu ekipa MEF-a ulazi u doigravanje kao četvrtoplasirana ekipa.

ČETVRTFINALE KOŠARKAŠKE LIGE ZA STUDENTE

Krenimo sada s muškim četvrtfinalom.

Medicinski fakultet bio je uvjerljiv protiv studenata Agronomskog fakulteta 75:51. Uz odličnu timsku igru te čvrstu obranu istaknuo se Marko Vučić sa 17 poena.

U polufinalu ih čeka ekipa FER-a koja nije dopustila još jedno iznenađenje ekipe Stomatološkog fakulteta te uvjerljivo slavila s 68:42. Borna Dramalija je bio nezaustavljiv s 24 poena.

Zatim je uslijedio dvoboj starih rivala, PMF-a i FSB-a, a prolazak su osigurali studenti Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Utakmicu su prelomili u drugoj četvrtini, a na kraju uvjerljivo slavili s 76:45. Odličnu predstavu imao je Mislav Buljan koji je postigao 25 poena.

Derbi kola pripao je studentima Ekonomskog fakulteta koji su uspjeli održati prednosti tijekom cijele utakmice te na kraju pobijediti Kineziološki fakultet 56:46.

Franko Perinić, student KIF-a, se osvrnuo na odigranu utakmicu:

Ušli smo u utakmicu spremni i puni energije, ali igralo se fizički zahtjevno. Zbog pojačanja koje su doveli i dublje klupe, uspjeli su biti mirniji i odigrati jednostavno bolje od nas do kraja, što se vidi u rezultatu kroz utakmicu. Zadovoljni smo našom igrom, mogao nas je još koji sut potrefit, ali sinoć su bili bolji i svaka im čast na pobjedi!

🎥 Pogledajte snimke utakmica četvrtfinala košarkaške lige u konkurenciji studenata.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s četvrtfinala.

Iduću nedjelju nas očekuju polufinala koja će biti u izravnom prijenosu na UniSport TV YouTube kanalu.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.