Završeno 3. kolo Lige za prvaka i Lige za ostanak Alumni futsal lige (proljeće)

U  nedjelju, 12. ožujka, u Sportskoj dvorani Martinovka odigrano je 3. kolo Lige za prvaka, odnosno Lige za ostanak proljetnog izdanja Alumni Futsal Lige.

Dental studio Perić pobjedom je protiv Futsal FPZG-a napravio važan korak prema polufinalu. Kolo prije kraja nalazi se na vrhu Lige za prvaka te u posljednjem susretu igra izravan derbi protiv drugoplasiranog HPD Prstena. U slučaju pobjede ili neodlučenog rezultata, Dental studio Perić će osigurati prvo mjesto, dok se situacija iznimno komplicira u slučaju pobjede HPD Prstena. Tada će jedno od dva mjesta zauzeti upravo HPD Prsten, a drugo mjesto će pripasti za Dental studio Perić, osim ako Futsal FPZG slavi protiv MNK Ploča.

Kombinacija je puno, a pred nama je još samo jedan vikend prije početka playoff-a. HPD Prsten je uvjerljivom pobjedom nad MNK Ploče došao u poziciju za borbu za polufinale, dok će MNK Ploče sigurno u borbu za titulom kroz osminu finala.

Megaton DINSAR je nastavio loš niz u Ligi za prvaka i upisao još jedan poraz. Ovaj put je slavila Poliklinika Ribnjak u napetoj utakmici rezultatom 2:1.

Da ne budu sva četiri susreta s pobjedama, pobrinuli su se momci iz Koiosa i Inter Solutio. Nakon početnog vodstva od 2:0 za Inter Solutio, Koios je osvojio bod pogotkom nekoliko sekundi prije kraja prvog poluvremena za 2:1 i zatim nekoliko sekundi prije kraja utkamice za 2:2.

U Ligi za ostanak gotovo sigurno smo dobili putnike u osminu finala. To su Tip Top koji se nalazi na prvom mjestu te Mega bar i MNK Šerfa & CB Toni koji se trenutno nalazi na drugom mjestu s bodom manje. Mega bar se za svoje mjesto izborio upravo protiv Republike, koja je bila izravan konkurent. Slavili su u tom susretu rezultatom 4:2, a heroji svoje ekipe bili su Jurica Šoštar i Branimir Leško s po 2 postignuta pogotka. FFZG 2 se i dalje nalazi na začelju i u posljednjem kolu će protiv Uspinjače U-19 nastojati doći do prvih bodova.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama Alumni Futsal Lige i UniSport Digital aplikaciji.

🎥 Pogledajte snimke utakmica 3. kola LZP/LZO Alumni futsal lige.