Odigrano četvrtfinale odbojkaške lige za studente, posljednje kolo 1. lige i playoff 2. lige za studentice

U nedjelju, 12. ožujka, u velikoj dvorani Kineziološkog fakulteta odigrano je četvrtfinale za studente, posljednje kolo 1. lige te drugi susret playoff faze 2. lige za studentice.

ČETVRTFINALA ODBOJKAŠKE LIGE ZA STUDENTE

U globalu možemo reći da su svi muški favoriti opravdali svoje uloge i najbolje 4 ekipe ove sezone će se boriti u nedjelju za odličja.

Četvrtfinala su otvorili do sad neporaženi studenti Ekonomskog fakulteta koji su nastavili s pobjedama i s 2:0 su savladali borbene studente Tehničkog veleučilišta u Zagrebu. U nedjelju je repriza prošlogodišnjeg finala gdje će se na domaćem terenu studenti EFZG-a moći osvetiti Kifovcima za prošlogodišnji poraz.

A upravo su studenti Kineziološkog fakulteta u zadnjem susretu na svom domaćem terenu savladali uz dosta muke i borbe studente PMF-a koji su osvojili prvi set, međutim ponestalo je snage i KIF-ovci su digli igru na višu razinu pa je zadnji set otišao dosta glatko na stranu Kineziološkog fakulteta sa 15-9. Čeka nas spektakl u nedjelju u polufinalu.

A mjesto u drugom polufinalu su prvo izborili studenti Medicinskog fakulteta koji su u neizvjesnom dvoboju sa FSB-om izvukli pobjedu sa 2-1 u setovima. Njih u polufinalu dočekuju do sad sjajni studenti FER-a koji nisu upisali poraz ove sezone, a ono što je još impresivnije da nisu ni set izgubili u cijeloj sezoni.

Hoće li im studenti Medicinskog fakulteta uspjeti zaprijetiti, ostaje za vidjeti svima nama koji jedva čekamo završnicu odbojke u nedjelju, 19. ožujka, u dvorani Ekonomskog fakulteta.

🎥 Pogledajte snimke utakmica četvrtfinala odbojkaške lige u konkurenciji studenata.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s četvrtfinala.

9. KOLO PRVE ODBOJKAŠKE LIGE ZA STUDENTICE

U ženskoj prvoj ligi, Bernays koji 9.put igra utakmicu prvu u danu i dalje "melje" sve pred sobom, a ovaj put su žrtve bile studentice Pravnog fakulteta koje su nakon ove sezone i ulaska u 1.ligu izborile 8.mjesto te će se borit za ostanak u njoj. Studentice Kineziološkog fakulteta nisu uspjele izboriti playoff, imale su mnoštvo situacija i ovo će biti prvo doigravanje za medalju bez njih nakon dugo godina, ali su se od natjecanja oprostile pobjedom protiv Medicinskog fakulteta sa 2:0 u setovima.

Studentice FBF-a koje su cijelu sezonu igrale sjajno, u zadnjem kolu su dale priliku studenticama koje su manje igrale i jednostavno nije išlo protiv FKIT-a koji je odnio zasluženu pobjedu u ovom susretu s rezultatom 2:1. Svejedno, FBF ostaje drugi i igrat će sa studenticama EFZG-a za veliko finale.

Studentice FER-a su nastavile s dobrim igrama pred kraj sezone i u 2.ligu "gurnule" studentice FSB-a, koje će zajedno sa već spomenutima studenticama Medicinskog fakulteta, povratak u 1.ligu pokušati izboriti već iduće godine u sve boljoj konkurenciji 2.lige.

Posljednji susret dana između "susjeda" na tablici, studentice EFZG-a i PMF-a je završio tijesnom pobjedom studentica EFZG-a sa 2:0 u setovima, međutim rezultat je bio 25:23 i 25:21. Čeka nas sada playoff i polufinala koja čine Bernays-PMF i FBF-EFZG. Moramo priznati da je tu Bernays jako veliki favorit i da će svaki rezultat osim naslova prvaka iznenaditi sve nas koji smo detaljno pratili ovu sezonu.

PLAYOFF DRUGE ODBOJKAŠKE LIGE ZA STUDENTICE

Ostaje nam još izvještaj playoffa druge lige, VEF je opravdao ulogu velikog favorita protiv TVZ-a i sa 2:0 izborio "finale" za prvu ligu sa osmoplasiranom ekipom Pravnog fakulteta. Jako raspolozene za igru Lea Meštrović, koja je sigurno i vrlo jednostavno i inteligentno riješavala poene, i Mrše koja je standardno eksplozivna sa svoje pozicije, ali i lbero Ema Čuček koja svojim jako dobrim prijemom tehničaru olakšavala "posao" u ovoj utakmici.

U ekipi VEF-a, sve su studentice igrale jako dobro, i bio ih je užitak gledati na terenu. Servis je služio odlično, donosio prevagu i u svakom slučaju zaslužena pobjeda. Ostaje nam za vidjeti mogu li otići do kraja i najdužim putem izboriti našu sveučilišnu "Superligu".

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.