Odigrano četvrtfinale futsal lige za studente

U subotu, 18. ožujka, u sportskoj dvorani Martinovka odigrani su susreti četvrtfinala u konkurenciji studenata.

U prvom susretu dana, između Fakulteta strojarstva i brodogradnje i Fakulteta političkih znanosti, utakmica je praktički riješena u prvom poluvremenu.

Uraganski su krenuli momci u plavom te ranim pogotkom Matije Uremovića u 2. minuti stigli u vodstvo. FPZG je zatim kratko preuzeo inicijativu i nakon par prilika, preko Nikole Anića stigao do izjednačenja. A zatim nešto na što nismo navikli od momaka u zlatnim dresovima, a to je potonuće u 5 minuta. Gudelj, Matuško i Kordić dovode FSB u vodstvo 4:1 u 11. minuti te su taj rezultat i zadržali do kraja susreta. Pokušavao je FPZG i preko golman igrača do pogotka, ali svi ti brojni udarci nisu završili u mreži.

U drugom susretu dana, Fakultet elektrotehnike i računarstva podsjetio je na svoje stare slavne dane. Nakon lošeg ulaska u sezonu, postepeno su se uzdizali, i zadnjih par utakmica možemo reći da se Futsal Fer vraća u stilu. Potpuno su dominirali u utakmici protiv Hrvatskog vojnog učilišta. Sinković i zatim Jukić doveli su FER u vodstvo od 2:0 prije poluvremena. Čilić je povećao vodstvo na 3:0 u 34. minuti susreta na asistenciju razigranog Sinkovića, a upravo je Sinković točku na i u svojoj odličnoj utakmici stavio drugim pogotkom u 37. minuti za 4:0. Počasni pogodak za HVU postigao je Potrebica u posljednoj minuti susreta. Dva susreta i dva identična uvjerljiva rezultata uvertira su za preostala dva četvrtfinalna susreta.

U trećoj utakmici dana susreli su se Fakultet prometnih znanosti i Farmaceutsko-biokemijski fakultet. Momci u bijelom poveli su preko Kukrike u 14. minuti te su mreže mirovale sve do 20 sekundi prije kraja utakmice kada je FPZ povećao vodstvo i potvrdio pobjedu. Pokušao je FBF i uvođenjem golmana igrača posljednih nekoliko minuta, ali bez uspjeha. Vrhunsko navijanje s obje strane i svakim kolom sve više navijača bodri svoje ekipe što pokazuje veliku privrženost sportašima na natjecanjima.

Zadnji susret dana bio je između Veleučilišta Edward Bernays i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. Utakmica je krenula fantastično za PMF. Prva greška Bernaysa i odmah kazna. Presjekao je loptu Bajramović i odbila se u prazan gol nakon samo minutu utakmice. Upravo je Bajramović skrivio šesterac u 9. minuti, koji je mirno realizirao Novak. PMF zatim ponovno preuzima inicijativu i to se isplatilo u 15. minuti kada zabija Župan za 2:1 s kojim se i otišlo na poluvrijeme. Na poluvremenu Đulvat priprema momke malo bolje od stručnog stožera, jer se cijela utakmica riješila u svega 5 minuta. Prvo je Gorup zabio za 2:2 minutu nakon početka drugog poluvremena, da bi prava pomutnja nastala u krivoj izmjeni te Vulin dobiva drugi žuti karton, što je spremno dočekao Bernays i s igračem više postavio konačan rezultat u 25. minuti preko Dekanića. Pokušao je PMF do kraja utakmice i preko golman igrača, ali Bernays se obranio od svih pokušaja te je utakmica završila pobjedom Bernaysa koji nastavlja svoj pohod na obranu naslova.

Polufinale lige na rasporedu je u subotu, 25. ožujka.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.

🎥 Pogledajte snimke utakmica četvrtfinala futsal lige u konkurenciji studenata.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s četvrtfinala.