Odigrano četvrtfinale rukometne lige

U subotu, 18. ožujka, u sportskoj dvorani Martinovka odigrani su susreti četvrtfinala rukometne lige.

ČETVRTFINALE - STUDENTI

Četvrtfinalne susrete započeli su studenti Kineziološkog fakulteta i Građevinskog fakulteta, u napetoj utakmici posebice u drogom poluvremenu pobjedu s dva razlike ostvarili su studenti Građevinskog fakulteta rezultatom 34:32.

Druga utakmica dana bila je jednosmjerna i studenti Ekonomskog fakulteta nadigrali su Fakulteta elektrotethnike i računarstva rezultatom 31:23.

U trećoj utakmici susreli su se studenti Tehničkog veleučilišta u Zagrebu i studenti Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije. Prvo poluvrijeme bilo je vrlo napeto i izjednačeno gdje je FŠDT bio na korak do preokreta, međutim u drugom poluvremenu studenti TVZ-a mirno su priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili rezultatom 40:33.

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici u konkurenciji studenata Medicinski fakultet je poražen rezultatom 27:34 te su studenti Prirodoslovno-matematičkog fakulteta posljednji koji su izborili prolazak u polufinale u  rukometnom natjecanju.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s četvrtfinala rukometne lige za studente.

ČETVRTFINALE - STUDENTICE

U konkurenciji studentica već ranije kao prvoplasirane ekipe u skupinama svoje mjesto u polufinalu izborile su ekipe Edukacijsko-rehabiliitacijskog fakulteta i Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici u konkurenciji studentica snage su odmjerile Prehrambeno-biotehnološki fakultet i Farmaceutsko-biokemijski fakultet. U utakmici punoj rezultatskog preokreta pobjedu su odnijele studentice PBF-a koje su u drugo poluvrijeme ušle odlučujuće i fokusirano u odnosu na protivnice i tako odnijele pobjedu 19:15 i izborile prolazak u polufinale.

U drugom i posljednjem susretu četvrtfinala rutinsku pobjedu ostvarile su studentice Pravnog fakulteta uz pomoć dobro raspoložene igračice Nine Bušić koja je studenticama Građevinskog fakulteta zabila 11 golova te je rezultat završio 27: 18.

U poretku strijelkinja došlo je do promjene na vrhu te sada prvo mjesto drži studentica Građevinskog fakulteta Elena Beljak, dok je u konkurenciji studenata na vrhu također student Građevinskog fakulteta Luka Baršić s 34 postignutih pogodaka u mrežama protivnika.

Polufinale lige je na rasporedu u subotu, 25. ožujka.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s četvrtfinala rukometne lige za studentice.

🎥 Pogledajte snimke utakmica s četvrtfinala rukometne lige.