Studenti KIF-a prvaci, a studentice Veleučilišta Edward Bernays prvakinje odbojkaške lige 2022./2023.

U nedjelju, 26. ožujka, u sportskoj dvorani Ekonomskog fakulteta, odigrani su posljednji ovosezonski susreti odbojkaške lige.

ZAVRŠNICA ODBOJKAŠKE LIGE - STUDENTI

Prvi susret dana, odnosno borba za brončanu medalju u konkurenciji studenata se nažalost nije ni odigrala.

Neke je možda prevarilo mijenjanje sata ili proljetni polumaraton, ali nažalost studenti Medicinskog fakulteta su se pojavili sa samo 5 igrača pa su samim time domaćini, studenti Ekonomskog fakulteta, brončani, pa im ovim putem čestitamo na dobroj sezoni i borbi te osvojenom odličju.

A nakon utakmice bez borbe, slijedila je borba za zlato. Studenti Kineziološkog fakulteta i Fakulteta elektrotehnike i računarstva krenuli su u svoju bitku te je prvi set donio sjajnu odbojku i neizvjestan rezultat koji je na kraju "otišao" na stranu Kineziološkog fakulteta sa 25:23. FER se poslije prvog seta probudio i krenuo dobro u drugi set, izmjenjivao se momentum igre, stalno je rezultat bio "tu negdje" međutim, na krilima Brune Grgurića, Ivana Senčara i Karla Jakovca, KIF je opet uzeo set identičnim rezultatom 25:23.

Nakon odlična dva seta puna borbe, FER je očito ostao bez snage i vjere da može osvojiti zlato u današnjem finalu te su uvjerljivo slavili studenti KIF-a za konačan rezultat 3:0 i obranu naslova i 4.naslov uzastopno. Ovim putem im također čestitamo, kao i svim sudionicima završnice. Sjajni su bili pod vodstvom trenera Igora Šapine i kada je trebalo pokazali su snagu koju imaju i osvojili zlato.

Igor Šapina, voditelj ekipe Kineziološkog fakulteta:

Sretni smo što smo obranili naslov prvaka Zagreba. Konkurencija je jača za razliku od prijašnjih godina te je dosta superligaša došlo u ligu pa se cjelokupna kvaliteta dignula. Drago nam je da je smo i bez dva igrača, koja su nam igrala polufinale, uspjeli pobijediti FER. Veselimo se UniSport HR odbojkaškoj ligi i vjerujem da ekipa Zagreba može vratiti zlato.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju sa završnice odbojkaške lige za studente.

ZAVRŠNICA ODBOJKAŠKE LIGE - STUDENTICE

Nakon studenata, na red su došle studentice. Utakmica za medalju brončanog sjaja donijela je sraz Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i Farmakološko-biokemijskog fakulteta.

Obje ekipe su ušle nervozno uz par grešaka s obje strane, međutim prvi set je završio uvjerljivo (25:11) u rukama studentica FBF-a koje su realno bile favoritkinje u ovom dvoboju, ali u drugom setu su studentice PMF-a odlučile pokazati da nisu slučajno u završnici nego da će se i iduće godine boriti za mjesto na Final4. Set su pobijedile rezultatom 25:21. U odlučujućem setu, studentice FBF-a prevođene Hanom Petrović su ipak opravdale ulogu favorita, te su sa 15:7 osvojile 3.mjesto koje su glasno proslavile kao i svaki poen ove sezone. Velike čestitke na zasluženom mjestu na podiju, tokom cijele sezone su pokazale kvalitetnu odbojku i dobile nagradu za to.

I za kraj ovogodišnjeg natjecanja, ostalo je žensko finale između Veleučilišta Edward Bernays i domaćina Ekonomskog fakulteta. Veliki favorit Bernays bez izgubljenog seta i uz neviđenu dominaciju do sad dolazi u ovo finale u jakom sastavu protiv dobrih studentica EFZG-a. Prvi i drugi set su se jednako odvijali. Kad god Bernays nema riješenja, digne loptu na Leonardu Grabić koja riješava poene nebeskim skokom i silovitim udarcem. Prva dva seta, dva puta po 25:21 u korist Bernaysa. A onda u trećem setu se dogodilo nešto što se dogodilo prvi put ove sezone, a to je da je Bernays izgubio set.

Magdalena Šilić je sjajno probijala obranu Bernaysa na asistencije Ive Nikačević, Petra Galić i Marta Nazor su odlično čitale napade Bernaysa i blokirale, a i libero Marija Medić je hvatala sve lopte po cijeloj dvorani. Upravo takav vrhunski set cijele ekipe je potreban da bi se uzeo set ovakvoj ekipi Bernaysa. 25:16 i prvi izgubljen set u sezoni za Bernays. 4.set, ujedno i zadnji set, sve po starom, Nika Jularić, Petra Kovač i već spomenuta Leonarda Grabić su shvatile da je nema mjesta za šalu, ubacile u brzinu više i sa 25:19 osvojile drugo uzastopno zlato za Veleučilište Edward Bernays. Zanimljivo finale, sjajna cijela sezona za sve ekipe iz završnice. Svima čestitamo na sjajnoj sezoni, posebno osvajačima medalja.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju sa završnice odbojkaške lige za studentice.

INDIVIDUALNE NAGRADE

Dodijelili smo i nagrade za najbolju igračicu lige, koja dolazi iz pobjedničke ekipe. Studentica nebeskog odraza, topovskog udara, mlada, 19-ogodišnja Leonarda Grabić, studentica Veleučilišta Edward Bernays, koja je bez imalo dileme odnijela ovu nagradu kući i predstavljat će veliku prijetnju protivnicama u nadolazećim sezonama, ako ne bude inozemnog transfera. Čestitamo i njoj.

Leonarda je podijelila:

Svakako mogu reći da je liga za moju ekipu i mene bila odlična. Svako kolo nam je bilo važno zato se nismo nimalo opuštale što može objasniti i naš krajnji rezultat od 0 izgubljenih setova. Na red je došlo finale gdje je cilj bio obrana prošlogodišnje titule prvakinja Zagreba. Znale smo da nas čeka borbena utakmica protiv ekipe EFZG-a jer se nisu ni one došle u finale predati. Utakmica je za nas krenula po planu, nakon dobivena prva dva seta, padom fokusa izmakao nam je treći i utakmica je otišla u četvrti set koji smo odlučno okrenule na svoju stranu i pobjeda je bila naša. Zaista nakon svih buđenja za jutarnje utakmice nedjeljom, lijepo je uzeti zlato za trud koji smo sve zajedno uložile. Meni je osobno, unatoč klupskim utakmicama, ovo bilo novo iskustvo u kojem sam se uz pomoć ekipe dobro snašla i uistinu uživala.

A nagradu za najboljeg igrača cijelog prvenstva, sasvim zasluženo je kući odnio Karlo Jakovac, student Kineziološkog fakulteta:

Na kraju sezone obranili smo titulu prvaka pobjedivši ekipu FER-a te na tome čestitam svojoj ekipi i treneru. Polufinale i finale igrali smo u najjačem sastavu te tako dokazali da smo od početka bili favoriti za osvajanje. Pohvalio bi i ekipu iz UniSport ZG-a zbog odlične organizacije i atmosfere na završnici lige.

🎥 Pogledajte snimke utakmica završnice odbojkaške lige.

Ovime završava sezona odbojke, nadamo se da sve bilo u redu, a mi ćemo pokušati unaprijediti sve iz godinu u godinu.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.