Odigrani susreti osmine i četvrtfinala Alumni Futsal lige (proljeće)

U  nedjelju, 26. ožujka, u Sportskoj dvorani Martinovka odigrani su susreti osmine i četvrtfinala Alumni Futsal lige (proljeće).

OSMINA FINALA

U prvoj utakmici osmine finala susreli su se HPD Prsten i Mega bar i MNK Šerfa & CB Toni. U iznimno napetom susretu punom preokreta slavio je HPD Prsten rezultatom 3:2. Nakon početnog vodstva HPD Prstena, Mega bar i MNK Šerfa & CB Toni je preokrenuo rezultat te su na poluvremenu otišli na odmor s vodstvom 2:1. U drugom poluvremenu dominantnija momčad bio je HPD Prsten koji je u 25. minuti izjednačio te u potpunosti preokrenuo rezultat na 3:2 dvije minute prije kraja susreta. Par sekundi prije kraja Mega bar i MNK Šerfa & CB Toni postiže pogotak za 3:3, međutim sudac se ranije oglasio i dosudio je prekršaj čime je onemogućio postizanje pogotka te su na kraju momci iz Mega bar i MNK Šerfa & CB Toni ostali razočarani, navijači uskraćeni za šesterce, a HPD Prsten je slavio prolazak u četvrtfinale.

Druga utakmica dana donijela je novo uzbuđenje i pravi triler. Vječni derbi između MNK Ploča i Poliklinike Ribnjak nije zakazao te je u regularnom dijelu utakmice nakon 40 minuta na semaforu stajalo 2:2. Navijači koji su bili uskraćeni za šesterce u prvom susretu dobili su pravu poslasticu koju dugo, a možda i nikada nismo vidjeli na parketu Martinovke. Poliklinika Ribnjak slavila je u četrnaestoj seriji te su nastavili osigurali svoje mjesto u četvrtfinalu.

U trećem susretu dana novi triler u lutriji šesteraca. Tip Top otvorio je vrhunski utakmicu i poveo 2:0 te kontrolirao susret do 24. minute. Tada se vraća Koios i u dvije minute postiže dva pogotka za konačan rezultat nakon regularnih 40 minuta. Mirnije i staloženije su ušli momci u crnom na izvođenje šesteraca i na kraju slavili te se plasirali u osminu finala.

U četvrtom susretu osmine finala imali smo priliku vidjeti čvrstu borbu svih 40 minuta te je regularan dio utakmice završio s 0:0. Iako nepopularan rezultat, prilika nije manjkalo, ali su vratari bili na jako visokoj razini. Svoje kvalitete prezentirali su i na šestercima te su svaki upisali svoje obrane, a u konačnici slavili su momci u narančastim dresovima, Megaton DINSAR, što je značio kraj za Inter Solutio.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s osmine finala.

ČETVRTFINALE

Nakon četiri vrhunske utakmice, uslijedili su susreti četvrtfinala. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici susreli su se HPD Prsten i Poliklinika Ribnjak. HPD Prsten je bolje otvorio utakmicu te su poluvrijeme završili rezultatom 1:0. To je natjeralo Polikliniku Ribnjak na promjenu taktike te su drugo poluvrijeme započeli s golman igračem. Nakon 9 minuta pokušavanja, u 29. minuti je došlo do izjednačenja, ali i preokreta te vodstva Poliklinike Ribnjak. Slavlje nije dugo potrajalo, jer je HPD Prsten izjednačio na 2:2 u 32. minuti susreta. Na terenu zatim gledamo izjednačenu utakmicu, a Poliklinika Ribnjak nakon svega minutu dolazi do novog vodstva 3:2. HPD Prsten zatim pokušava pritisnuti Polikliniku Ribnjak preko golman igrača, ali unatoč nekoliko dobrih prilika rezultat se ne mijenja te je mjesto na završnici osigurala Poliklinika Ribnjak, koja će se u polufinalu susresti protiv FPZG Futsal.

U drugom četvrtfinalnom susretu susreli su se Megaton DINSAR i Koios. U prvih deset minuta utakmice, odmjeravali su snage jedni protiv drugih te nije bilo izglednih prilika uz čvrstu obranu s obje strane. Zatim Koios preuzima blagu inicijativu na terenu te dolazi u vodstvo u 14. minuti susreta te se s rezultatom 1:0 odlazi za poluvrijeme. Drugi dio susreta je jednosmjerna ulica za Koios. Rano povećanje vodstva na 2:0 u 22. minuti, zatim na 3:0 u 24. minuti dovelo je do toga da Megaton mora sve snage uprijeti prema naprijed i uvesti golman igrača. Koios se vrhunski brani i kažnjava sve greške Megatona, a konačan rezultat je 6:1 te će Koios u polufinalu igrati protiv Dental studio Perića.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s četvrtfinala.

🎥 Pogledajte snimke utakmica s osmine i četvrtfinala.

Završnica je na rasporedu u nedjelju, 2. travnja, s početkom u 17 sati kada će na teren Dental studio Perić i Koios. Drugi polifinalni susret je na rasporedu u 18 sati između FPZG Futsal i Poliklinike Ribnjak. Utakmica za 3. mjesto je na rasporedu u 19:30, a veliko finale u 20:15.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama Alumni Futsal Lige i UniSport Digital aplikaciji.