Odigrani polufinalni susreti vaterpola

U četvrtak, 13. travnja, na bazenu Utrina odigrane su polufinalne utakmice natjecanja u vaterpolu.

U prvom polufinalnom dvoboju sastale su se momčadi Građevinskog fakulteta i Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

Od početka utakmice vidilo se da je Građevinskog fakulteta bolja ekipa što su potvrdili i dobrom igrom te vodstvom 5:1 nakon kraja prve četvrtine. Pitanje pobjednika utakmice bilo je rjeseno već nakon prve četvrtine nakon čega su studenti Građevine samo održavali stečenu prednost. Krajnji rezultat bio je 11:6. Najbolji pojedinac susreta bio je Franko Fabris, ali istaknuo se i golman FSB-a Sven Udović.

Drugi polufinalni susret donio de dvoboj Ekonomskog fakulteta i Medicinskog fakulteta. Po svemu do sad viđenom trebala je to biti napeta utakmica, ali za manjak bilo kakve napetosti pobrinuli su se studenti EFZG-a. Nakon prve cetvrtine rezultat je bio 3:1. U drugoj četvrtini studenti EFZG-a ubacuju u višu brzinu, rade seriju od 6:0 i rješavaju pitanje pobjednika drugog polufinala. Na poluvremenu je rezultat bio 9:2, a na kraju 16:8. Najbolji pojedinac drugog polufinala bio je Jakša Zaratustra Mihaljević.

Nastavljamo s natjecanjem u utorak, 18. travnja, kada je na rasporedu završnica natjecanja.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s polufinala vaterpola.