Studenti Građevinskog fakulteta prvaci vaterpola 2022./2023.

U utorak, 18. travnja, na bazenu Utrina odigrana je završnica natjecanja u vaterpolu.

Susret za treće mjesto igrale su ekipe Medicinskog fakulteta i Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

Obje ekipe su dobro otvorile utakmicu i svaka je zabila po dva gola u prvoj četvrtini. Na poluvremenu je FSB imao prednost od jednog gola razlike što su povećali u trećoj četvrtini i vodili 8:6 na ulasku u zadnju dionicu utakmice. Međutim, studenti MEF-a nisu se predavali i zadnju četvrtinu zabijaju 4 gola naspram nijednog od strane studenata FsB-a cime su okrenuli rezultat i pobijedili 8:10.

Finalnu utakmicu igrali su Građevinski fakultet i Ekonomski fakultet. Od prve sekunde studenti Građevine bili su bolja momčad pa su tako prvo četvrtinu pobijedili 6:2. Takav trend nastavio se kroz cijelu utakmicu, a krajnji rezultat bio je 19:7.

INDIVIDUALNE NAGRADE

Najboljim igračem proglašen je Nikola Miljak s Građevinskog fakulteta, a najbolji strijelacem Martin Lipej, student Tehničkog veleučilišta Zagreb. Najbolji golman je Sven Udović s Fakultet strojarstva i brodogradnje.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju sa završnice vaterpola.

Ovime je završio sveučilišno natjecanje u vaterpolu za akademsku godinu 2022./2023.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na našim društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.