Sveučilište u Zagrebu ukupni pobjednik državnog judo natjecanja

U subotu, 20. svibnja, održano je državno prvenstvo u judu.

UniSport HR Judo natjecanje okupilo je studentice i studente iz cijele Republike Hrvatske te smo imali prilike vidjeti odlične borbe, a sve kao veliku uvertiru u nadolazeće Europsko sveučilišno prvenstvo u borilačkim sportovima koje će se u sprnju održati u Gradu Zagrebu.

Sveučilište u Zagrebu ukupan je pobjednik natjecanja, a ujedno je i osvojio najviše zlatnih odličja. U konkurenciji studenata slavili su Dino Strmotić u kategoriji -73 kg, Oliver Makarović u kategoriji-81 kg te Tin Straža u kategoriji -90 kg.

U konkurenciji studentica slavile su Lucija Jelić u kategoriji -52 kg te Tena Pšeničnjak u kategoriji - 57 kg. Odlučne nastupe zabilježile su i Danijela Ćutić, studentica Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji -78 kg te Helena Vuković, studentica Hrvatskog katoličkog sveučilišta koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji +78 kg.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s UniSportHR judo natjecanja.