Dva zlata i za odbojkaške reprezentacije Sveučilišta u Zagrebu

Popraćeni izvrsnom atmosferom s tribina, odbojkašice Sveučilišta u Zagrebu odnijele su 4. titulu za redom na UniSportHR Finalsima, a odbojkaši vratili titulu prvaka u Zagreb.

Studenti

Odbojkaši Sveučilišta u Zagrebu su u obje utakmice slavili rezultatom 3:0, u polufinalu protiv Sveučilišta u Rijeci, a u finalu protiv Sveučilišta u Osijeku.

Nagradu za MVP-a dobio je Karlo Jakovac, koji je ujedno i MVP UniSportZG odbojkaške lige 2022./2023. Karlo je podijelio:

Fantastična dva dana, znali smo s kojim ciljem smo ovdje došli - kako bi izborili Europsko prvenstvo - i to smo i ostvarili. Ekipa je izvanredna, odlično funkcioniramo kao zajednica i kemija nam je na visokom nivou. U finalu smo Osijek pobijedili s 3:0 što je bilo lakše nego očekivano, ali to je rezultat našeg rada, truda i angažmana.

U muškoj konkurenciji za Sveučilište u Zagrebu natjecali su se: Ivan Senčar, Dinko Maslač, Josip Kolarec, Luka Bartol, Arnel Duraković, Domagoj Matošević, Tomas Vaccani, Karlo Jakovac, Mislav Lučić, Ivan Šarar, Fran Kuljanac, Matko Jakoliš, Jan Basta i Marko Kovačević, predvođeni stručnim stožerom koji se sastojao od Ozrena Straže i Davora Cote.

Trener Davor Cota:

Prije svega želim čestitati ekipi iz Osijeka na odličnoj borbi i osvojenom drugom mjestu. Ali najviše želim čestitati svojoj ekipi… Iznimno mi je drago da sam nakon nekoliko godina igranja za ekipu, prvim trenerskim angažmanom osvojio zlato. A sada ide slavlje s ekipom!

Studentice

Naše su odbojkašice u polufinalu pobijedile Sveučilište u Rijeci rezultatom 3:1, a u finalu su glatkim 3:0 izborile zlato protiv Sveučilišta u Osijeku.

A u ženskoj konkurenciji, za Sveučilište u Zagrebu, nastupale su: Manuela Pavlaković, Tea Matusina, Magdalena Šilić, Ana Matuško, Karla Miloloža, Ana Barišić, Rita Bogati Pantelić, Sara Šaravanja, Petra Galić, Mateja Tomić, Doris Barić, Hana Petrović, Ema Čuček i Sandra Dramac. Stručni stožer su činile Svetlana Božić Fuštar i Iva Padovan.

Trenerica Iva Padovan:

Čestitam ekipi Osijeka na odličnoj utakmici. Mislim da je ovo stvarno bila jedna utakmica na vrhunskom nivou. Mi smo se za ovo dugo spremale i ovdje došle s namjerom da obranimo naslov sveučilišnih prvakinja i osvojimo ga po 4. put za redom, što smo i ostvarile. Svaka čast curama na odigranim utakmicama, a sad okrečemo fokus na Europsko prvenstvo u Portugalu na kojemu ovo ljeto sudjelujemo.

Najboljom igračicom završnice, kao i na prošlogodišnjim UniSportHR Finalsima, proglašena je Doris Barić, koja je rekla:

Mogu reći da smo uživali na ovogodišnjim Finalsima i iznimno smo zadovoljni osvojenim prvenstvom. Bili smo pravi tim i zajedničkim snagama došli do ovakvog rezultata. Ne treba izostaviti ni navijače koji su bili svaku utakmicu uz nas i bodrili sa tribina. Sljedeće na redu je europsko pa ćemo vidjeti kakvi će tamo rezultati biti, ali svakako ćemo dati sve od sebe!

Bravo svima i čestitamo na još dva zlata u zagrebačkim vitrinama!

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s natjecanja u odbojci na UniSportHR Finalsima.

🎥 Pogledaj snimke odbojkaških utakmica - POLUFINALE / FINALE.