Duplo zlato i u badmintonu za Sveučilište u Zagrebu

Još jedno u nizu duplo zlato za Sveučilište u Zagrebu na UniSportHR Finalsima! Naši studenti i studentice prvim su mjestom potvrdili prošlogodišnju titulu prvaka u badmintonu.

Studentice

U grupnoj fazi natjecanja, naše studentice uvjerljivo su i bez izgubljenog seta pobijedile Visoku školu Ivanić Grad i Sveučilište u Rijeci. Polufinale s ekipom Sveučilišta u Osijeku i finale s ekipom Sveučilišta u Zadru, u kojima su izgubile samo po jedan set, pokazalo je da kvaliteta badmintona pomalo, ali sigurno raste na drugim sveučilištima i da nas u godinama koje dolaze očekuju zanimljiviji mečevi.

Badminton reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu predstavljale su Laura Horvat, Inga Sadaić i Lucija Buchberger, predvođene Josipom Peršun.

Studenti

Nasi sportaši uvjerljivo su i bez izgubljenog seta pobijedili sva 4 protivnika (Sveučilište Sjever, Tehničko Veleučilište Zagreb, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Zadru) i otišli kući sa zlatom.

Sveučilište u Zagrebu su predstavljali Filip Jagar, kojemu je ovo bilo oproštajno natjecanje, Borna Car i Fran Pipunić.

Čestitamo našim predstavnicima i želimo im puno sreće u daljnjim natjecanjima!

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s badminton natjecanja na UniSportHR Finalsima.