EUSA Rowing 2023 - zlatna medalja za Sveučilište u Zagrebu

Završeno je Europsko sveučilišno prvenstvo u veslanju u Poljskoj. Bydgoszcz je okupio najbolje veslačice i veslače, a u dvojicu na pariće zlatna medalja stigla je u Zagreb.

Goran Mahmutović i Boris Cesarec s ostvarenim vremenom 3:08.13 ostavili su konkurenciju iza sebe na skraćenoj stazi od 1000m. S prednošću od preko 7 sekundi možemo konstatirati da bi na 2000m rezultat bio još uvjerljiviji.

U pet nezaboravnih dana, uz Gorana i Borisa, nastup u A finalu osigurao je i Fran Šuk u skifu. U iznimno velikoj konkurenciji, ostvario je četvrto mjesto, a medalja je izmakla za svega dvije sekunde.

Za reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu nastupili su u konkurenciji studentica Magdalena Šeketa i Anamarija Popko.

Za reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu nastupili su u konkurenciji studenata još i Paulo Possi, Tin Jednobrković, Luka Mandić i Karlo Habuda, dok su stučni stožer činili Krešimir Petrović, Josip Kostelić, Krunoslav Klak, Boris Rihtar, Goran Fruk i Davor Habljak.

Društvo našoj reprezentaciji činile su kolegice iz Splita, a općenito su svi otišli zadovoljni kući.

Rekao nam je Boris Cesarec:

Prvo zlato, dobro je bilo. Dobra trka, uspjeli smo na kraju napraviti sve što smo htjeli. To je to, idemo sada malo slaviti i vidimo se u Zagrebu na Smotri!

📱 Pogledaj sve rezultate natjecanja.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s Europskog sveučilišnog prvenstva u veslanju.