EUSA Beach 2023 - srebro i bronca za Sveučilište u Zagrebu

Završeno je Europsko sveučilišno prvenstvo u rukometu na pijesku, koje se održalo u Španjolskoj. Malaga je okupila i najbolje studentice i studente u rukometu na pijesku.

U pet nezaboravnih dana, studentice i studenti Sveučilišta u Zagrebu osvojili su drugo mjesto u konkurenciji studenata te treće mjesto u konkurenciji studentica. Ponovljen je još jedan vrhunski rezultat, nakon prošlogodišnjeg dvostrukog slavlja.

Za reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu u konkurenciji studentica nastupile su Iva Ivčić, Kristijana Lopac-Škrinjar, Lucia Lesac, Anja Haramina, Vanja Perenčević, Rea Banić, Lara Miholić, Nika Vajdić, Leonarda Kapetanović i Mia Bošnjak, dok su stručni stožer činili Lucija Kelava i Josipa Grebenar.

U konkurenciji studenata nastupili su Ivan Palac, Nikola Budić, Mateo Budić, Anto Agatić, Leo Lisica, Ivan Rukljač, Dominik Kniewald, Josipi Bendra, Bruno Sudarević i Fran Aralica, dok su stručni stožer činili Stjepan Babić i Matija Geštakovski.

Rekla je Vanja Perenčević:

S obzirom da je pjeskaška sezona počela već početkom 5. mjeseca, mogu reći da su nam pripreme počele već tada sa svojim klubovima. Kondicijsku spremu je do tad svaka od nas izgradila tako da je trebalo poraditi samo na taktičkim detaljima. Ekipa nam je bila malo drugačija nego prošle godine, no sve djevojke su već igrale skupa bilo to u reprezentaciji ili u klubu tako da smo se praktički jako dobro poznavale. Kroz pripremni period u rujnu smo praktički samo poradili na sitnicama koje su još više unaprijedile našu igru i kvalitetu. U Španjolsku smo stigle spremne opravdati status favorita. Grupnu fazu smo prošle bez ijednog izgubljenog seta, ali na putu za finale su nam stale Španjolke i nisu nam omogućile borbu za očekivanu zlatnu medalju. Za broncu smo pobijedile njemačku ekipu koju smo već pobijedile u prvoj utakmici grupne faze i s ponosom uzele tu brončanu medalju. Za kraj htjela bih se zahvaliti našoj izbornici Luciji Kelavi i pomoćnoj trenerici Josipi Grebenar što su nas okupile i dale povjerenje svakoj od nas, također što su izdvojile svoje vrijeme, živce i volju na nas i mislim da smo to opravdale najbolje što smo mogle. Zahvaljujem se naravno i curama koje su dale sve od sebe i svaki atom snage uložile u svaku utakmicu i nadam se zlatnoj medalji već iduće godine.

📱 Pogledaj sve rezultate natjecanja.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s Europskog sveučilišnog prvenstva u rukometu na pijesku.