Skijaši Sveučilišta u Zagrebu sudjelovali na prvom Europskom sveučilišnom zimskom prvenstvu

Prvo Europsko sveučilišno zimsko prvenstvo završilo je uzbudljivim finalnim utrkama u alpskom skijanju, snowboardingu i utakmicama odbojke na snijegu, kao i lijepom ceremonijom zatvaranja, u prekrasnom krajoliku Val Di Zolda.

Više od 200 sudionika, među kojima su bili studenti sportaši Sveučilišta u Zagrebu, prvi su puta bili dio zimskog izdanja EUSA natjecanja i to od 18. do 21. prosinca. Alpsko skijanje i odbojka na snijegu imale su čast probiti led i otvoriti natjecateljski dio, dok je dio programa i svoj debi imao i snowboarding.

U slalomu je slavila Maja Chyla sa Sveučilišta Jagiellonian (POL), srebrna je Julia Zlatkova sa Tehničkog sveučilišta u Sofiji (BUL), a brončana Anna Rech sa Sveučilišta Udine (ITA). Kod studenta su se na postolje redom penjali Kamen Zlatkov s Tehničkog sveučilišta u Sofiji (BUL), Gleb Mosesov s Armenskog državnog sveučilišta ekonomije te Jan Sanitrar s Tehničkog sveučilišta u Zvolenu (SVK).

Borna Bohaček, skijaš Sveučilišta u Zagrebu, bio je 26., a Vicko Alfirević prvog dana nažalost nije uspio završiti utrku.

Osim slaloma, posljednjeg dana gledali smo uzbudljive utrke veleslaloma na stazi Col Dei Baldi - Alleghe. Studentice Anna Rech i Maja Chyla još jednom su se popele na postolje uz dodatak Constance Lay sa Sveučilišta Grenoble Alpes (FRA) koja osvaja broncu, odnosno kod studenata to su bili Arne Ackermann sa Sveučilišta u Bernu, Thomas Dalla Libera sa Sveučilišta u Veroni i Simon Nantschev s minhenskog Sveučilišta.

U veleslalomu je Borna završio kao 32., a Vicko na koncu kao 40

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s EUSA Winter prvenstva.