Odigrana osmina finala ženske odbojkaške lige

Ovog je vikenda u sportskoj dvorani Kineziološkog fakulteta osminom finala započela playoff faza Unisport Zagreb odbojkaške lige za studentice.

Studentice Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije (FKIT) zasluženo su pobijedile Prehrambeno-biokemijski fakultet (PBF), koji je, unatoč ozljedama, pružio solidan otpor. Ova pobjeda omogućila im je plasman među osam najboljih ekipa. Najveće iznenađenje ovogodišnje sezone priredile su igračice Arhitektonskog fakulteta (AF), koje su nadmašile, već tradicionalno favorizirani, Ekonomski fakultet (EFZG). Ovim će porazom EFZG prvi put nakon dugo vremena Final 4 promatrati s tribina.

Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) rezultatom 2:0 svladao je Tehničko veleučilište Zagreb (TVZ) u susretu koji je, po završetku prvog seta, bio iznimno neizvjestan. Usprkos tome, FER-ovke su uspjele utakmicu jednosmjerno privesti kraju. Iako studentice Veterinarskog fakulteta (VEF) nisu nastupile u punom sastavu, pobjedom protiv Stomatološkog fakulteta (SF) svoju su konkurentnost itekako potvrdile, posebice nakon ovogodišnjeg prelaska u 1. ligu.

Nakon prošlogodišnjeg podbačaja, Kineziološki fakultet (KIF) vratio se pobjedama. Uz snažan otpor i osvojen set studentica Fakulteta strojarstva i brodogradnje (FSB), KIF-ovke su ipak trijumfirale. Farmaceutsko-biokemijski fakultet (FBF) ostvario je najuvjerljiviju pobjedu u osmini finala, prepustivši studenticama Veleučilišta VERN tek 13 poena. FBF-ovke su time pokazale da bi ove godine ipak mogle otići korak dalje u odnosu na prethodnu sezonu.

Studentice Prirodoslovno-matematičkog fakulteta (PMF) pobjedom od 2:0 protiv Građevinskog fakulteta (GRAD) dokazale su da prošla sezona nije bila slučajnost, čime su ponovno osigurale svoje mjesto među najboljih osam ekipa. S druge pak strane, Hrvatsko katoličko sveučilište nije uspjelo iznenaditi Veleučilište Edward Bernays koje je s oba osvojena seta opravdalo status favorita i glatko izborilo četvrtfinale gdje ih čeka inspirirani Arhitektonski fakultet (AF).

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju osmine finala UniSport ZG Odbojkaške lige za studentice.

Četvrtfinale odbojkaške lige za studentice na rasporedu je u nedjelju, 28. siječnja, u dvorani Kineziološkog fakulteta.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.