Završeno i četvrtfinale odbojkaške lige

Nakon iznimno napetog i neočekivanog raspleta osmine finala za studentice, ove je subote osam najboljih ekipa zadominiralo dvoranom Kineziološkog fakulteta i krenulo u daljnju borbu za titulu. Utakmicama su se, nakon tjedna pauze, vratili i studenti.

Studentice

U ženskoj konkurenciji, usprkos jakim imenima, rezultati su bili poprilično uvjerljivi te su pobjedničke ekipe s razlogom dokazale zašto im je mjesto u samoj završnici lige.

U prvoj utakmici dana uspješan je niz ovogodišnje senzacije – odbojkašica s Arhitektonskog fakulteta – došao svome kraju. Unatoč porazu, uistinu si nemaju što predbacivati jer dogurale su daleko, a Veleučilište Edward Bernays ipak slovi za jednu od najjačih ekipa lige.

S druge pak strane, igračice Fakulteta elektronike i računarstva mogu žaliti za prvim setom gdje im je Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije pobjegao za samo tri poena. U nastavku, igra FER-ovki pala je, što je bilo i očekivano s obzirom na ishod prethodnog seta, stoga će njihov odlazak u polufinale lige pričekati još neko vrijeme.

U trećem ogledu pitanje pobjednika bilo je gotovo riješeno već u prvoj dionici. Prirodoslovno-matematički fakultet u nastavku je ubacio u višu brzinu, no na njihovu žalost, ni to nije bilo dovoljno za proboj snažnog obrambenog bloka odbojkašica s Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta.

Obrani Kineziološkog fakulteta pak nije mogao parirati Veterinarski. Usprkos tome što su dale sve od sebe, VEF-ovke od prve minute susreta nisu imale rješenje za taktiku dinamičnih i brzih KIF-ovki koje će iduće subote, u okršaju s FBF-om, probati dokazati zašto je ove godine baš njihov red za osvajanje titule.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju završnice UniSport ZG Odbojkaške lige za studentice.

Studenti

Ovog su vikenda, nakon dvotjednog čekanja, i studenti konačno došli na red. Prvo kolo playoff faze u muškoj konkurenciji odigralo je osam momčadi, a tko je imao razloga za slavlje, saznajte u nastavku.

Tehničko veleučilište Zagreb rutinski je ušlo u dvoboj protiv Fakulteta strojarstva i brodogradnje, što se ispostavilo idealnom formulom za uspjeh, uzmemo li u obzir da su, najuvjerljivijom pobjedom u ovom kolu, već u prvom setu svojim suparnicima jasno poručili da mjesta u ovogodišnjem polufinalu za njih nažalost nema.

Da Ekonomski fakultet nikad nije lak protivnik, shvatila je ovog vikenda i momčad Građevinskog fakulteta. Unatoč tome što je u ogled ušla bez respekta prema protivnicima i gotovo bila nadomak uzimanja prvog seta, u nastavku dvoboja situacija se iskristalizirala i EFZG se, shodno očekivanjima, plasirao među najboljih četiri ove sezone.

Najnapetija utakmica dana nedvojbeno je bila ona između Fakulteta elektrotehnike i računarstva i Kineziološkog fakulteta. U tijesnom nadmetanju jasno je bilo da će susret odnijeti fokusiranija momčad, a u igri koncentracije u konačnici je pobijedio FER i tako bacio rukavicu u lice Prirodoslovno-matematičkom fakultetu koji ih očekuje iduće nedjelje.

Upravo je spomenuti fakultet u posljednjem duelu dana svladao Medicinski s 2:0 u setovima. Od samog su početka obje ekipe bile željne pobjede i nije valjalo nikoga unaprijed eliminirati iz nastavka natjecanja, no PMF-ovci se nisu dali impresionirati te su zasluženo izborili polufinale u kojem ih čeka nimalo lak protivnik – iznimno motivirani FER.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju završnice UniSport ZG Odbojkaške lige za studente.

Polufinale odbojkaške lige za studentice i studente na rasporedu je u nedjelju, 4. veljače, u dvorani Kineziološkog fakulteta.

Sve rezultate, statistike i rasporede možete pronaći na društvenim mrežama i UniSport Digital aplikaciji.