Košarkaši Sveučilišta u Zagrebu osigurali mjesto na UniSport Finals 2024.

Kao odmor od isputnih rokova i fakultetskih briga, 20. i 21. veljače u Športskom centru Višnjik u Zadru održala se UniSportHR poluzavršnicu u košarci za studente.

Studenti devet visokoškolskih ustanova borili su se za nastup na državnoj završnici UniSport Finals u Poreču – predstavnici Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Splitu, Sveučilišta u Rijeci, Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Veleučilišta u Karlovcu, Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru, Sveučilišta Sjever i domaćina Sveučilišta u Zadru – no mjesta je bilo samo za četiri najbolje momčadi.

Košarkaši Sveučilišta u Zagrebu prvo su slavili protiv ekipe Sveučilišta u Osijeku rezultatom 69-56, a zatim su svladali i ekipu Veleučilišta Lavoslav Ružička s impresivnom prednošću od 35-73. Tako su, pobjedama i maksimalnim učinkom, studenti Sveučilišta u Zagrebu potvrdili svoj nastup na UniSport Finals 2024.

Na nacionalnoj završnici gledat ćemo i ekipu studentica Sveučilišta u Zagrebu, koje drže trenutnu titulu prvakinja!

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s UniSport HR poluzavršnice u košarci.