Sveučilište u Zagrebu ukupni pobjednik i UniSportHR natjecanja u karateu

Državno prvenstvo u karateu za studentice i studente Republike Hrvatske, održano 13. travnja u OŠ Ivanja Reka, a organizirano u suradnji s Hrvatskim akademskim sportskim savezom i Hrvatskim karate savezom, okupilo je vrhunske sportaše iz čitave zemlje.

Unatoč zahtjevnoj konkurenciji, Sveučilište u Zagrebu osvojilo je titulu ukupnog prvaka među svim visokoškolskim ustanovama i još jednom pokazalo neprikosnovenu dominaciju u borilačkim sportovima. Na drugom se mjestu našlo Tehničko veleučilište Zagreb, a bronca je pripala Sveučilištu u Rijeci.

Kako su prošli naši sportaši, saznajte u nastavku.

Seniori -84kg

1. Matija Relić

2. Tomislav Tkalčec

3. Dorian Fafanđel, Mario Borojević

Podsjetimo, ovo prvenstvo svojevrsna je uvertira za nadolazeće Europske sveučilišne igre u Debrecenu i Miškolcu koje nas očekuju ovoga srpnja, a dotad bezrezervno nastavljamo podržavati naše sportaše koji će imati priliku braniti hrvatske boje u Mađarskoj.

📸 Pogledajte fotogaleriju UniSportHR natjecanja u karateu.