KIF prvakinje, a TVZ prvaci rukometne lige 2023./2024.

Završnica rukometne lige odigrala se na Kineziološkom fakultetu u subotu, 20. travnja.

Studentice

Natjecanje je započelo utakmicom za treće mjesto u konkurenciji studentica. Ekipe Ekonomskog fakulteta i Građevinskog fakulteta osigurale su svojim navijačima susret dostojan brončane medalje. U izjednačenoj utakmici pobjednik nije bio odlučen u 40 minuta, pa se borba nastavila izvođenjem udaraca sa sedam metara. U posljednjoj seriji sedmeraca, ekipa Ekonomskog fakulteta pokazala je veću mirnoću te se zasluženo okitila broncom.

U finalnom susretu sastale su se ekipe Kineziološkog fakulteta i Fakulteta Kemijskog inženjerstva i tehnologije. Unatoč dobrom otporu koji su pružale studentice Kemijskog inženjerstva i tehnologije, uigranije studentice Kineziološkog fakukteta usmjerile su utakmicu u svoju korist već u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu ekipa Kineziološkog fakulteta održavala je vodstvo čekajući posljednji sudački zvižduk kako bi započelo zasluženo slavlje.

Najbolja strijelkinja lige je Lara Perić sa Kineziološkog fakulteta koja na svom kontu ima 40 upisanih pogodaka.

Titula najbolje golmanice lige otišla je u ruke Ele Beličev sa Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije dok je najboljom igračicom lige proglašena Dora Petković sa Kineziološkog fakulteta.

Studenti

U konkurenciji studenata, utakmicu za treće mjesto odigrale su ekipe Kineziološkog fakulteta i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. Pred prepunim tribinama, Kineziološki fakuktet opravdao je ulogu favorita dominirajući veći dio susreta i zasluženo uzeo broncu na ponos mnogobrojnih navijača.

Finalni susret između ekipe Tehničkog veleučilišta i Ekonomskog fakulteta bio je poslastica za sve gledatelje. Ekipa Tehničkog veleučilišta uvjerljivije je otvorila susret i gotovo cijelu utakmicu održavala prednost ispred studenata Ekonomskog fakulteta. Ipak, u samoj završnici susreta Petar Lauš, igrač Ekonomskog fakulteta s tri vezana pogotka dovodi svoju momčad do izjednačenja i dramatične završnice na parketu. Dvije minute prije kraja, Tehničko veleučilište ipak postiže pogodak koji je bio vrijedan slavlja i osvajanja naslova prvaka rukometne lige.

Titula najboljeg strijelca lige otišla je u ruke Paskala Bačića s Tehničkog veleučilišta koji je postigao 44 pogotka, čak 14 više od svog prvog pratitelja.

Najboljim golmanom lige proglašen je Lovro Pandžić sa Ekonomskog fakulteta, a najbolji igrač lige je Niko Maraković iz pobjedničke ekipe.

Čestitke svim ekipama na ostvarenim rezultatima i na prikazanoj borbi u jednom od najuzbudljivijih izdanja rukometne lige.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s natjecanja u rukometu.