Fakultet strojarstva i brodogradnje prvak nogometa 2023/2024

U četvrtak, 9. svibnja, na Savici je odigrana završnica sveučilišne lige u nogometu.

U utakmici za treće mjesto sastali su se Kineziološki fakultet i Geodetski fakultet. U početku smo vidjeli izjednačenu utakmicu te nekoliko izglednih prilika za gol od čega se ističe ona GEOF-a pri kojoj napadač nije uspio svladati vratara u situaciji “1 na 1”. Sličan tempo utakmice nastavljen je I u drugom poluvremenu, a bolju igru ipak je okrunio GEOF pogotkom za 1:0 u 46. minuti susreta. Nakon toga KIF je počinje pokazivati dotad skriveni potencijal te steže obruč oko gola Geodetskog fakulteta koji uglavnom prijeti iz kontranapada. Do izjednačenja je došlo u 47. minuti nakon uporne  akcije KIF-a, a rezultat se do kraja nije mijenjao. Po tko zna koji puta ove sezone utakmica je odlučena nakon izvođenja udaraca s bijele točke gdje je nakon pet serija KIF slavio rezultatom 1:1 (5:4p) te osvojio bronačnu medalju.

U finalu smo gledali utakmicu dostojnu finala. Iako je malo tko na početku natjecanja pretpostavio da će Fakultet prometnih znanosti i Fakultet strojarstva i brodogradnje dogurati do samog kraja, oni su pokazali zašto su ove godine finalisti. Disciplinirana igra uz minimalan broj grešaka koja krasi ozbiljne ekipe demonstrirana je s obje strane u prvom poluvremenu. Vidjeli smo nekoliko lijepih pokušaja iz daljine, no mreže su mirovale do kraja prvog poluvremena. U istom tonu nastavljen je i drugio dio utakmice sve do 41. minute kada FSB nakon lijepe akcije dolazi do vodstva. Nakon toga FPZ podiže tempo utakmice uz podršku mnogobrojne publike na Savici. Iako nisu lijepu igru okrunili pogotkom za izjednačenje, gledali smo doista prelijepu finalnu utakmicu. A dosad već puno puta viđeno nogometno pravilo “ne zabiješ gol - dobiješ ga” ispostavilo se istinito te je u 51. FSB zabio za konačnih 0:2 te veliko slavlje i osvajanje prvog mjesta na ovogodišnjem izdanju natjecanja.

Najboljim golmanon proglašen je Petar Soldan s Fakulteta prometnih znanosti.

Najbolji strijelac je Josip Brkić s Veleučilišta Edward Bernays.

A najbolji igrač je Filip Zadro s Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

Hvala svima na posjećenosti u velikom broju i željno iščekujemo novu sezonu natjecanja!

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s natjecanja u nogometu.