Završeno natjecanje košarke 3x3

Prvenstvo Sveučilišta u Zagrebu u 3v3 košarci održalo se u nedjelju 09. lipnja na sportskom terenu SD Stjepan Radić.

Studenti

U muškoj konkurenciji nastupilo je 25 ekipa koje su bile podijeljene u osam grupa. Pobjednik svake grupe ostvario je plasman u četvrtfinale natjecanja. Momčadi koje su se susrele u četvrtfinale su: KIF 2, ZŠEM, TVZ 2, EFZG, KIF, FSB, FŠDT i FER.

Nakon niza jednosmjernih utakmica u prvo polufinale prošli su KIF 2 i EFZG, dok su se u drugom polufinalu susreli KIF i FER. U oba susreta ekipe KIF-a izvukle su pobjedu te su međusobno odigrale utakmicu za treće mjesto u kojoj je bolja bila ekipa KIF rezultatom 22:11.

U velikom finalu susreli su se poznati rivali ekipe EFZG i FER, a ovoga su puta bolji bili ekonomisti koji su pobjedili rezultatom 18:13.

Paralelno s muškima, bitke na terenima vodile su se i u ženskoj konkurenciji, samo sa manjim brojem ekipa.

Studentice

U prvom polufinalnom susretu ekipa FER-a bila je bolje od ekipe MEF-a, dok je u drugomo polufinalnom susretu ekipa EFZG-a je nadigrala ekipu FER 2. Utkmica za treće mjesto igrala se između FER 2 i MEF-a, u kojoj je ekipa FER 2 pobjedila za dvije razlike (8:6).

U finalu, su se kako i u muškoj konkurenciji sastale rivalske ekipe FER-a i EFZG-a, ali za razliku od momaka, zlato je u ženskoj konkurenciji pripalo ekipi FER-a uvjerljivom pobjedom od 15 razlike. Konačni rezultat glasio je 21:6.

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju.

Individualne nagrade

Nagrada za najboljeg igrača pripala je Lovri Došenu.

A nagrada za najbolju igračicu Niki Mateković.