Odigrana i odbojka na pijesku

U subotu 8. lipnja, održalo se natjecanje u odbojci na pijesku za studentice i studente na terenima za odbojku na pijesku iza Kineziološkog fakulteta.

U obje konkurencije studenata prijavljene su bile 22 ekipe, te se s utakmicama krenulo već od ranog jutra, s početkom u 8:00. Dva terena su bila u upotrebi istovremeno; jedan je bio prilagođen studenticama visinom mreže, a drugi studentima. Na oba terena moglo se vidjeti mnoštvo sjajnih poteza i uzbudljivih setova.S obzirom da je temperatura tokom dana dosezala više od 30 celzijevih stupnjeva, uvjeti za igru nisu bili nimalo lagani, ali naši studenti su unatoč ekstremnim uvjetima, prikazali sjajnu igru, veliku želju i borbu, te smo na kraju imali sjajan i atraktivan dan iza Kineziološkog fakulteta.

Studentice

U konkurenciji studentica zlato je osvojila „domaća momčad“ odnosno studentice Kineziološkog fakulteta u sljedećem sastavu: Katarina Pavičić i Manuela Pavlaković koje na putu do zlata nisu izgubile niti jedan set. U finalu su nadmašile Petru Kovač i Niku Jularić, koje su predstavljale Bernays i branile prošlogodišnji naslov. Ove godine, međutim, nisu uspjele ponoviti taj uspjeh te su se morale zadovoljiti srebrnom medaljom.

Velike pohvale također i brončanoj ekipi FBF-a, koje su od pretkola došle do borbe za medalju i na kraju ju zasluženo osvojile protiv EFZG-a u dva seta. Za FBF su igrale Ivana Karuc i Lucija Rovis, a za EFZG Magdalena Šilić i Iva Nikačević.

Studenti

U konkurenciji studenata, zlato su osvojili studenti FER-a u vrlo uzbudljivom i atraktivnom finalu na krilima sjajnog Adama Novalića, ali i vrlo dobrog partnera Jakova Markovića protiv isto tako sjajnog MEF-a kojeg su pobijedili u dva tijesna seta s rezultatima 21:18 i 21:19.

A okićeni brončanom medaljom, kući su otišli Leo Šimić i Marko Kovačević koji su predstaljali Kineziološki fakultet i u borbi za medalju pobijedili studente PMF-a rezultatima 15:6 i 15:9.

Sjajna odbojka obilježila je ovogodišnje natjecanje, a isto tako se nadamo da će biti i u idućoj akademskoj godini.

📸Pogledajte cijelu fotogaleriju.