Završeno i natjecanje u tenisu

U nedjelju 9. lipnja, odigralo se natjecanje u tenisu za studente i studentice u Teniskom centru Maksimir.

Studenti

Na paklenim vrućinama i vreloj zemlji, studenti su dočekali ždrijeb u 8:00, a natjecanje je počelo u 8:30h. U ždrijebu je bilo 28 studenata, a temeljem prošlogodišnjih rezultata, neki studenti su bili slobodni u pretkolu, te su čekali protivnike u osmini finala. Zanimljivo da je u završnici, odnosno polufinalu bio samo jedan student koji nije „brucoš“ - student Kineziološkog fakulteta Davor Andrić koji je zauzeo 4. mjesto u ukupnom poretku za studente. Davor je u meču za 3.mjesto izgubio od Leona Babića Brajka sa 6-1, te je na taj način pridonio Fakultetu elektrotehnike i računarstva na ukupnim ovogodišnjim sportskim rezultatima.

A najmlađi sudionik cijelog natjecanja, Erik Nikolić, student Fakulteta strojarstva i brodogradnje osvojio je u svom debitantskom nastupu zlatnu medalju, te mu ovim putem čestitamo na tome. U finalu je pobijedio Stjepana Ivaneka, studenta Prirodoslovno – matematičkog fakulteta rezultatom 6-2, iako očekivala se puno veća borba u finalu.

Studentice

U konkurenciji studentica koje su ždrijeb dočekale u 13:00, bilo je prijavljeno 13 studentica i na isti način, temeljem rezultata od prošlih godina, neke studentice bile su slobodne u pretkolu. U završnici su bile čak dvije studentice Medicinskog fakulteta, te jedna studentice s Ekonomskog fakulteta i jedna studentica Grafičkog fakulteta.

U meču za treće mjesto, snage su odmjerile Maria Lopez Llanos (EFZG) i Ana Šimić (MEF), a još jedna medalja je završila u vitrini Medicinskog fakulteta, pa je tako Ana Šimić pobijedila sa 6-2.

U finalu su se susrele Nika Lovreković (MEF) i Iva Mišković (GRF), a Iva Mišković kako je dominirala cijelim turnirom, tako je dominirala i u finalu protiv Nike Lovreković, pobijedila rezultatom 6-4 i zasluženo oko vrata dobila zlatnu medalju za najbolju ovogodišnju tenisačicu.

Uzbudljiv teniski dan na novoj lokaciji u odnosu na prethodne godine, te se nadamo još boljem odazivu iduće akademske godine!

📸 Pogledaj cijelu fotogaleriju s natjecanja u tenisu.