EUG2024: Zlato i bronca za stolnotenisačice, stolnotenisači peti u Europi

Završeno je natjecanje u stolnom tenisu na Europskim sveučilišnim igrama, a studenti Sveučilišta u Zagrebu postigli su izvanredne rezultate. Točnije, studentice koje su briljirale osvojivši zlatnu medalju u ekipnom natjecanju te broncu u parovima, dok su stolnotenisači ostvarili visoko peto mjesto.

Sjajan nastup ženskog tima

Andrea Pavlović, Marta Vukelić, Karla Franović i Sara Sušac UNIZG su heroine. Iako smo navikli na njihove odlične nacionalne i međunarodne rezultate, nakon dvije europske bronce i više nego zasluženo su se popele na najviše postolje timske kategorije.

I to kakvim turnirom: redom su padale protivnice Sveučilišta Vytautas Magnus 3:0, Sveučilišta u Ostravi 3:0, Armenskog sveučilišta ekonomije 3:1, u polufinalu Sveučilišta u Ljubljani 3:0. Jedini poraz na turniru nanijele su im studentice Sveučilišta u Sofiji, još u grupnoj fazi, a tako se posložilo da upravo s njima igraju za zlato. Bolje su bile u revanšu, skoncentrirane i prave te ih pobjeđuju s 3:1 za europsku titulu.

Za Sveučilište u Zagrebu nastupale su Sara Sušac, Karla Franović, Andrea Pavlović i Marta Vukelić, pod vodstvom trenerice Ivane Tubikanec.

Osim penjanja na najviši tron, Andrea Pavlović i Marta Vukelić ostvarile su zapažen uspjeh i u parovima osvojivši broncu. Pobijedile su parove iz Engleske, Bugarske i Portugala u četvrtfinalu, no u polufinalu su poražene od studentica iz Slovenije. Unatoč porazu, osvojile su zasluženu brončanu medalju.

Andrea Pavlović također je ostvarila dobar rezultat u pojedinačnom natjecanju. Pobijedila je studenticu iz Češke 3:0, zatim studenticu iz Mađarske 3:1, ali je u četvrtfinalu zaustavljena od studentice iz Estonije, zauzevši peto mjesto.

REZULTATI

Muški tim na visokom petom mjestu

Muški tim Sveučilišta u Zagrebu također je pokazao svoju snagu. U grupnoj fazi, pobijedili su Akademiju sporta Azerbajdžana 3:0, Sveučilište u Portu iz Portugala 3:0 te Sveučilište u Debrecenu iz Mađarske 3:1. Nažalost, u četvrtfinalu su poraženi od Sveučilišta Nisantasi iz Turske rezultatom 0:3, čime su završili natjecanje na izvrsnom petom mjestu.

Za Sveučilište u Zagrebu u muškoj konkurenciji nastupali su Lovro Zovko, Aleks Krstevski, Petar Znika i Rino Vidan.

Ovi izvanredni rezultati potvrđuju vrhunsku formu i predanost naših stolnotenisača i stolnotenisačica, koji su se izvrsno predstavili na Europskim sveučilišnim igrama. Čestitamo svima na postignutim uspjesima!