EUG2024: Odlični rezultati UNIZG rukometašica i UNIOS rukometaša

Rukometašice Sveučilišta u Zagrebu i rukometaši Sveučilišta J.J. Storssmayer u Osijeku postigli su odlične rezultate na Europskim sveučilišnim igrama.

Rukometašice pete u Europi

Rukometašice Sveučilišta u Zagrebu ekipa su s bogatim međunarodnim iskustvom i odličjima s posljednjih Europskih sveučilišnih igara u Lodzu te Europskom sveučilišnom prvenstvu. Podmlađene, u Mađarsku su došle pune optimizma, aii i s realnim očekivanjima. Već grupna faza pokazala je konkurenciju na ovom natjecanju – prvo su s minimalnom razlikom izgubile protiv Mađarskog sveučilišta za sportske znanosti, a zatim su studentice Sveučilišta Minho okrenule utakmicu za konačno 26:29 i drugi poraz zagrepčanki. Ipak, kao najbolje treće, upravo zbog male gol razlike prolaze u četvrfinale gdje su se susrele sa Sveučilištem Palacký u Olomoucu. Utakmica je završila neriješeno, a u penalima se bolje snalaze protivnice (37:38). U borbi za plasman od 5. do 8. mjesta ponovno su se susrele sa Sveučilištem Minho te pobijedile 31:19, čime su pokazale koliko su kvalitetnije, no zatim su tijesno izgubile od Norveškog sveučilišta za znanost i tehnologiju, završivši na 6. mjestu.

Za Sveučilište u Zagrebu nastupale su Lea Krznar, Martina Krajpl, Josipa Bebek, Dora Petković, Karla Brakus, Lara Perić, Magali Lujić, Lucija Cvitanović, Lara Fures, Mia Mraković, Iva Maričević, Ema Marković, Tereza Udovičić, Ela Bajkuša, Lara Golub i Kristina Svetec, pod vodstvom Marka Čule i Ivana Milinovića. Bravo cure na borbenosti i hvala navijačima na konstantnoj podršci!

UNIOS rukometaši 11-i

Rukometaši Sveučilišta u Osijeku imali su sličan put. Čekali su ih teški protivnici, ali i poprilično izjednačene utakmice. Prvo su 26:24 izgubili od Sveučilišta León, zatim odigrali remi s Sveučilištem u Zürichu (31:31), ali to nije bilo dovoljno za plasman u daljnji tijek natjecanja. Demotivirani, za plasman od 9. do 12. mjesta izgubili su od Sveučilišta Debrecen (26:22), a onda i upisali prvu pobjedu na turniru nad Norveškim sveučilištem za znanost i tehnologiju (25:23).

“Što se tiče prvenstva mislim da je igra ekipe bila slabija od očekivane, što zbog smanjene rotacije, što zbog činjenice da je tek početak priprema i većina dečkiju nije na svom maksimumu, što je razumljivo. Zadovoljni smo postignutim rezultatom, iako vjerujemo da smo mogli i bolje i da je ovo daleko od naše realnosti. Usudim se reći u ime cijele ekipe da nam je svima bila iznimna čast predstavljati Hrvatsku na ovako velikom natjecanju. Najbitnije od svega je da smo svi ostali zdravi te da kući nosimo mnoštvo novih prijateljstava i iskustava.” rekao nam je lijevi vanjski igrač Osijeka, Josip Žulj.

REZULTATI