EUG2024: Dupla bronca u rukometu na pijesku za UNIZG

Posljednja medalja za Hrvatsku i Sveučilište u Zagrebu na Europskim sveučilišnim igrama stigla je iz rukometa na pijesku u obje konkurencije. Već smo navikli na njihove odlične internacionalne rezultate, a ovoga su puta kući ponijeli duplu broncu.

Rukometašice su ostvarile izvanredan pobjedivši u grupnoj fazi Njemačko sportsko sveučilište u Kölnu (2:0) i Tehnološki institut u Karlsruheu (2:0), no izgubile su od starih poznanica Sveučilišta Karoli Gaspar (0:2). Ipak, polufinale je izboreno gdje ih je čekalo Sveučilište u Malagi, ekipa koja ih zaustavlja u pohodu na tron sa rezultatom 0:2. Turnir su zaključile pobjedom nad Sveučilištem u Göttingenu (2:0) i osvojenom brončanom medaljom.

Za Sveučilište u Zagrebu nastupale su: Vanja Perenčević, Lara Miholić, Rea Banić, Mihaela Bešen, Anja Haramina, Katja Hunjadi, Iva Ivčić, Nika Vajdić, Lucia Lesac, Mia Bošnjak, pod vodstvom Lucije Kelave i Josipe Grebenar.

Sličan su put imali i njihove kolege - rukometaši su u skupini bolji bili od Sveučilišta Dumlupinar (2:0), Poslovnog sveučilišta u Budimpešti (2:1) i Tehnološkog instituta u Karlsruheu (2:0). U četvrtfinalu su savladali Sveučilište Ozyegin (2:0), a jedini poraz doživjeli su u polufinalu, također od Sveučilišta u Malagi (0:2). Pobjeda protiv Njemačkog sportskog sveučilišta u Kölnu (2:0) osigurala im je brončanu medalju.

Za Sveučilište u Zagrebu nastupali su: Ivan Palac, Antonio Fabek, Nikola Budić, Ivan Rukljač, Borna Kolić, Mateo Budić, Bruno Sudarević, Lovro Pandžić, Josip Bendra, Roko Filipović, pod vodstvom Stjepana Babića i Josipa Matezovića.

Čestitamo svima još jednom i bravo na osvojenim odličjima!

REZULTATI