Berba medalja na EUSA i FISU natjecanjima

Iza nas zaista je bilo sportsko ljeto! Odradili smo odličnu berbu medalja u Debrecenu i Miškolcu na Europskim sveučilišnim igrama te na zagrebačkom Jarunu gdje smo ugostili Europsko sveučilišno prvenstvo u veslanju.

Nakon završene ljetne EUSA sezone, Sveučilište u Zagrebu ponovno je zauzelo svoje mjesto na samom vrhu s osvojenih 24 europskih medalje: 13 zlatnih, 6 srebrnih i 5 brončanih.

Na Europskim sveučilišnim igrama Debrecen-Miskolc zagrebački studenti nastupili su na natjecanjima u futsalu, košarci, tenisu, odbojci, rukometu, stolnom tenisu, košarci 3x3, rukometu na pijesku, odbojci na pijesku te combat sportovima.

Tako je Sveučilište u Zagrebu osvojilo sljedeće medalje:
- bronca u futsalu,
- srebro u odbojci,
- srebro u košarci,
- zlato i bronca u stolnom tenisu,
- 2 bronce u rukometu na pijesku,
- 6 zlata, 3 srebra i bronca u kickboxingu,
- 5 zlata, srebro i bronca u taekwondou,
- zlato u judu,
- 2 zlata, 2 srebra i bronca u veslanju.

Na FISU Svjetskim sveučilišnim prvenstvima, najuspješnija je bila futsal reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu s osvojenim prvim mjestom te studenti i studentice u powerliftingu s osvojene 2 brončane medalje.

Ove izvrsne rezultate nadopunjuje činjenica da je Sveučilište u Zagrebu proglašeno najuspješnijim i najaktivnijim sportskim sveučilištem u Europi u akademskoj godini 2023./2024. To je već treća godina zaredom da naše sveučilište odnosi obje prestižne nagrade EUSA-inog izvršnog odbora!

Hvala našim sportašima i sportašicama što nas čine ponosnima i predstavljaju naše sveučilište na najbolji mogući način, kako diljem Europe, tako i širom svijeta!
Također, zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u ostvarivanju ovih uspjeha, a posebno našim partnerima.
Radujemo se novoj sezoni sportskih događanja, s nadom da ćemo nastaviti biti u najboljem sjaju s još više pobjeda i nezaboravnih sportskih trenutaka!

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju!