Odigrano 4. kolo košarkaškog natjecanja

U nedjelju, 15. siječnja, u dvorani Ekonomskog fakulteta odigrano je 4. kolo košarkaškog natjecanja.

Kod studenata za poraz još ne znaju Ekonomija, MEF, FSB, Građevina i KIF, a kod studentica Učiteljski i FER. Najbolji strijelac lige je trenutno Karlo Ojdanić, dok je najbolja strijelkinja lige Roberta Štrocinger. Zanimljiv podatak je da oboje dolaze a PMF-a.

Jedna od zanimljivijih utakmica u muškoj studentskoj košarkaškoj ligi je bila između FSB-a i ZVU-a. Prve dvije četvrtine su prošle u izmjeni vodstva između ove dvije ekipe, s time da je minimalno vodstvo imao FSB. U nastavku ipak FSB pokazuje malo više i uz dosta muke dolazi do pobjede 52:47. FSB je i dalje neporažen u skupini B te je osigurao prolaz dalje, dok će ZVU prolaz skupine tražiti u slijedećim utakmicama u skupini  Kod pobjednika jedan od najboljih je bio Toni Čepić koji nam je izjavio:

Utakmica nije bila lagana...od protivnika smo očekivali agresivnost i odradili smo čvršću obranu i na kraju došli do pobjede. Bilo je uspona i padova ali tako je to uvijek s nama. Nije nam bio baš najbolji dan ali dobro, ishod je pobjeda i to je najvažnije. Mislimo da ima još mjesta za napredak, te da ćemo to pokazati na terenu u sljedećim utakmicama.

Također, izuzetno zanimljiva utakmica odigrala se u jutarnjim satima između FER-a i Geodezije. Geodezija kreće sa vodstvom koje su držali cijelu prvu četvrtinu, nakon toga FER preuzima. Neki bi pomislili da je to gotova tekma, ali Geodezija se ipak vraća u svom stilu na krilima Luke Meštrića koji zabija dvije trice za zasluženi produžetak. Nakon dva, opet neizvjesna produžetka, FER odnosi pobjedu, a njihovi novi mladi igraći rade sjajan posao. Borna Dramalija (FER) stavio je točku na i, te svojoj ekipi osigurao ostanak na vrhu ljestvice. A nakon tekme je izjavio:

Moram priznati vrlo neugodna i usudio bih se reći neočekivano napeta utakmica. Loš ulazak u prvoj četvrtini nije nas obeshrabrio. Sabrali smo se, smirili glave i uspjeli preuzeti vodstvo.  Nije lako odigrati dva produžetka protiv dobre šuterske ekipe pogotovo nakon mjesec dana pauze. Drago mi je što je ekipa vjerovala u moje individualne sposobnosti i omogućila mi ovakav doprinos kada se utakmica lomila. Čestitam prvo ekipi GEOF-a na odličnoj borbi, a zatim i svojim suigračima na dobroj obrambenoj partiji u ključnim trenutcima i vjerujem da ćemo pokazati svoje pravo lice što prvenstvo ide dalje.

Prošlogodišnje prvakinje sa UF-a i ove sezone igraju jako dobro te su neporažene ušle u susret sa košarkašicama ZVU-a. Početak utakmice je obilježilo dosta nervoze u napadu sa jedne i sa druge strane te su poeni padali na kapaljku. Početkom druge četvrtine prošlogodišnje prvakinje dižu tempo, oslobađaju se nervoze i počinju stvarati sve veću prednost. U nastavku utakmice stečenu prednost UF lakoćom održava i dolazi do zaslužene pobjede 41:21. Izjavu nakon utakmice nam je dala najbolja igračica susreta Lucija Sunjog:

Čestitala bi protivnicama na dobroj utakmici.  Odradile smo vrlo dobru utakmicu iako smo imale samo jednu zamjenu. Nadam se da će za buduće utakmice sve cure moći doći kako bi kao ekipa sto lakše došle do finala koje nam je cilj. Kao glavnog konkurenta izdvojila bih ekipu FER-a koja je kao i mi još uvijek neporažena.

Sve rezultate i statistike možete pronaći na UniSport Digital aplikaciji.

Ovaj vikend nas očekuje 5. kolo lige. Vidimo se na Ekonomskom fakultetu!