Sveučilište u Zagrebu brončano na Regati Sveti Duje 2024.

Ovog vikenda, Split je bio domaćin 22. Međunarodne veslačke Regate Sveti Duje, koja se održala u spinutskom akvatoriju ispred Hrvatskog veslačkog kluba Gusar. Ovaj tradicionalni događaj okupio je 22 studentska osmerca iz različitih dijelova Europe, a natjecanje je pružilo mnogo uzbuđenja i iznenađenja.

Posebno su se istaknuli studenti i studentice Sveučilišta u Zagrebu, koji su svojim nastupima dokazali svoju izvrsnost u veslanju. U ženskoj konkurenciji, posade studentica Sveučilišta u Zagrebu, Jagiellonian-a, Splita, Oxford-a i Cambridge-a borile su se za mjesto na postolju. Na kraju, zlatnu medalju osvojile su studentice Sveučilišta Oxford, dok su srebro uzele studentice Cambridgea. Studentice Sveučilišta u Zagrebu ostvarile su značajan uspjeh osvojivši brončanu medalju, jedinu za Hrvatsku na ovogodišnjoj regati. Ovaj rezultat predstavlja veliki uspjeh za zagrebačke veslačice i potvrda je njihove iznimne sportske spremnosti.

Iako su studenti Cambridgea dominirali u muškoj konkurenciji, zauzevši prvo mjesto, a iza njih su se smjestili aktualni europski sveučilišni prvaci sa Sveučilišta Tartu iz Estonije, te Imperial College koji je osvojio broncu, uspjeh studenata Sveučilišta u Zagrebu u ženskoj konkurenciji bio je svijetla točka za Hrvatsku; pokazale su da mogu konkurirati najboljim europskim timovima i ostvariti izvrsne rezultate.

Ove godine, Regata Sveti Duje još jednom je potvrdila svoj status jedne od najprestižnijih veslačkih manifestacija u regiji, pružajući vrhunsko sportsko iskustvo za sve sudionike i gledatelje. Uspjeh Sveučilišta u Zagrebu pokazao je da hrvatski veslači mogu parirati najboljim europskim sveučilištima i ostvariti zapažene rezultate na međunarodnoj sceni.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju.