UniSport Finals24: Nikakvi izazovi nisu mogli zaustaviti Zagreb da osvoji odbojku na pijesku u obje kategorije

Kao i većina sportova na ovogodišnjoj UniSport Finals završnici i odbojka na pijesku brojala je najveći broj natjecatelja do sada, a osim brojnih igrača i igračica, nije nam falilo niti dobre publike! Svi zajedno okupili smo se na dobro poznatoj lokaciji – odbojkaškim terenima Resort Zelene Lagune.

Naši studenti i studentice dali su sve od sebe, a u obje konkurencije zlato je pripalo dugogodišnjim prvacima ove discipline - Sveučilištu u Zagrebu. Od 12 ekipa u muškoj kategoriji, srebro je otišlo u ruke Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, dok je Sveučilište u Rijeci osvojilo broncu. Kada govorimo o ženskoj konkurenciji, brojali smo čak 16 visokoškolskih ekipa, od čega je srebro je pripalo Sveučilištu u Rijeci, a brončane su studentice Veleučilišta Edward Bernays, jedna od dvije njihove medalje na nacionalnoj završnici.

"Ovo su najmasovniji Finalsi do sada kao što već znamo, isto tako su i najmasovniji na pijesku. U ženskoj kategoriji imamo 16 ekipa, dok u muškoj kategoriji imamo 12 ekipa. Ova dva dana natjecanja susreli smo se s puno izazova i problema, uhvatilo nas je dva puta nevrijeme i kiša, prekinuli smo natjecanje i letjele su nam stvari u more tako da je bilo vrlo izazovno. Sve smo mi to stoički podnijeli kao i djevojke i dečki koji se natječu. Pozivam sve da se iduće godine prijave, da nam dođu u još većem broju. Sve ćemo mi to uspjeti uspješno organizirati i privesti kraju. Nadam se da ćete uživati u kratkim videima i isječcima sa ovogodišnjih Finals", zaključila je natjecanje Aleksandra Lipić, tehnička delegatkinja odbojke na pijesku.

Svu akciju s pješkaških terena pratili smo na našim digitalnim kanalima UniSportHR te vas ovim putem pozivamo da ‘bacite oko’.

GALERIJA FOTOGRAFIJA