Pred hrvatskim studentima sportašima je bogato međunarodno sportsko ljeto

Završetkom UniSport Finals, nacionalne završnice održanom u Poreču u 12 sportova, okrećemo se međunarodnim natjecanjima.

Naše studente ovoga ljeta očekuju nastupi na šest FISU Svjetskih sveučilišnih prvenstava od čega je jedno u Hrvatskoj, jedno EUSA Europsko sveučilišno prvenstvo u Hrvatskoj te sudjelovanje na najvećem mulitsportskom studentskom sportskom događaju u Europi - Europske sveučilišne igre Debrecen - Miškolc 2024. Isto je to natjecanje koje za samo četiri godine očekuju Hrvatsku, odnosno grad Split, koji je domaćinstvo za natjecanje dobio nešto ranije ove godine.

Popis svih nastupa hrvatskih predstavnika na FISU natjecanjima

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo u jedrenju
06. - 10. lipanj, Desenzano del Garda, Italija

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvu u futsalu
10. - 16. lipanj, Shanghai, Kina

EUSA Europske sveučilišne igre 2024
12. - 24. srpanj, Debrecen & Miškolc

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvu u powerliftingu
23. - 27. srpanj, Tartu, Estonija

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo u cheerleadingu
01. - 05. kolovoz, Split, Hrvatska

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo u orienteeringu
01. - 05. kolovoz, Bansko, Bugarska

FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo u odbojci na pijesku
02. - 08. Sep 2024., Rio de Janeiro, Brazil

Mjesec dana dijeli nas od Europskih sveučilišnih igara 2024!

Europske sveučilišne igre 2024. održat će od 12. do 24. srpnja, u dva velika mađarska grada – Debrecenu i Miškolcu, predstavljajući najveći sveučilišni sportski događaj ovog ljeta! Tijekom dva tjedna više od 5000 sporaša natjecat će se u 17 disciplina – futsal, nogomet, rukomet, badminton, stolni tenis, para stolni tenis i rukomet na pijesku će se održati u Debrecenu, a odbojka, šah, judo, kickboxing, karate, taekwondo, košarka, tenis, vaterpolo i odbojka na pijesku će se održati u Miškolcu. Od toga, Hrvatska će imati delegaciju od preko 250 studenata sportaša, a dolaze sa pet različitih visokoškolskih ustanova.

Studenti Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku put Mađarske šalju svoju rukometnu i taekwondo momčad, po dva sporta igrati će studenti Sveučilišta u Rijeci (vaterpolo i šah studenti) i Sveučilišta Sjever (košarka 3x3 studentice i karate). Sveučilište u Dubrovniku u Mađarsku šalje judo, studenti druge najveće naše članice Sveučilišta u Splitu pokazati će najbolje šta znaju u 3x3 košarci (M i Ž), nogometu i vaterpolu (studenti) te u tri borilačka sporta - judo, kickboxing i taekwodno. Očekivano, najveću delegaciju šalje Sveučilište u Zagrebu, njih ćemo gledati u čak 14 sportova – rukometu na pijesku (M i Ž), odbojci na pijesku (M i Ž), odbojci (M i Ž), futsalu (M i Ž), košarci (M i Ž), 3x3 košarci (M), šahu, tenisu, rukometu (Ž), stolnom tenisu (M i Ž) te sva četiri borilačka sporta na rasporedu.

Raspored Europskih sveučilišnih igara po sportovima

EUSA Veslanje u Zagrebu!

Europsko sveučilišno prvenstvo u veslanju 2024. održat će se ove godine od 28. do 31. kolovoza, na prekrasnoj lokaciji Jarunskog jezera u Zagrebu.

Odluka je to donesena slijedom otkazivanja domaćinstva istog prvenstva u Ankari, Turska i napora Europske sveučilišne sportske asocijacije da pronađe zamjenu domaćina u vrlo kratkom roku.

Poznati po odličnoj organizaciji brojnih EUSA natjecanja iz godine i godinu te Europskih sveučilišnih igara 2016. i 2028. koje nas očekuju u Splitu, brza reakcija iz Hrvatskog akademskog sportskog saveza i Zagrebačkog sveučilišnog sportskog sustava te odlična lokacija presudili su da veslanje dođe u Zagreb. Jarunsko jezero sa mirnom vodom, dobro održavanom stazom i prirodnim okruženju pruža savršene uvjete za natjecanje na visokoj razini. Ovaj sportski centar već je bio domaćin brojnih međunarodnih veslačkih natjecanja, čime je pokazao svoju spremnost i pouzdanost za organizaciju velikih manifestacija.

Mi jedva čekamo da počne i da s vama dijelimo sve novosti o njihovim nastupima. Svim našim sportašima želimo puno sreće i sportskih uspjeha, te što bolje predstavljanje Hrvatske i Hrvatskog akademskog sportskog saveza na svim međunarodnim natjecanjima!

Kako biste bili u toku sa svim novostima i zanimljivostima, pratite naše kanale na društvenim mrežama.

InstagramFacebookTikTok