EUG2024: Prvo zlato s Europskih sveučilišnih igara stiglo u judu

Prvu medalju za hrvatsku delegaciju osvojila je judašica Sveučilišta u Zagrebu

Prva medalja pa odmah i najsjanija. Helena Vuković, studentica Sveučilišta u Zagrebu popela se na najviše postolje u judo kategoriji +78kg nakon tri odlične borbe i tri pobjede. Prvo je pobijedila Lang, studenticu Aix-Marseille sveučilišta, zatim je slavila nad Čerchlovom s češkog Silesian sveučilišta, dok ju je u finalu opet čekala Francuskinja, ovoga puta Lea Machut, judoku s bogatim međunarodnim juniorskim iskustvom i uspjesima. Ni to nije spriječilo našu Helenu da pruži odličnu borbu i osigura veliko slavlje sebi, svom treneru, sveučilištu i cijeloj hrvatskoj delegaciji.

Osim Helene, za reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu u judu smo gledali odlične borbe Tina Straže, Olivera Makarovića, Dominika Jurkovića, Matee Svečnjak, koje je pratio trener Josip Šančić.

Također, sa Sveučilišta u Dubrovniku smo gledali borbe Marka Tomaševića, Anđele Violić i Brune Bilić, a iz Splita Nikole Zorotovića, Roka i Ivana Skomrlja, Ivana Rozge, Karle Kulić i Dominika Rožića.

Bravo svima i čestitke na odličnim borbama i uspjesima!

REZULTATI: EUSA

SLIKE: Judo | Flickr