EUG 2024: Hrvatski predstavnici završili s 3x3 turnirom

Na Europskim sveučilišnim igrama u Debrecenu 2024. održan je iznimno jak i kvalitetan 3x3 košarkaški turnir, gdje su nastupile četiri hrvatske sveučilišne ekipe i dale sve od sebe. Najbolji rezultat postigli su košarkaši Sveučilišta u Zagrebu, koji su se plasirali među 16 najboljih ekipa, završivši na odličnom 9. mjestu.

U grupnoj fazi, zagrebački košarkaši ostvarili su pobjedu protiv njemačkih studenata s iz Kelna rezultatom 21:14. Nakon poraza od francuskih studenata sa Sveučilišta Nantes  9:21, nanizali su tri pobjede protiv Sveučilišta Riga Stradins iz Litve (19:17), Sveučilišta Palacky Olomouc iz Češke (16:11) i domaćina Sveučilišta u Debrecenu (18:16). U osmini finala, nakon napete i teške utakmice, zaustavljeni su od strane bugarskih studenata sa Sveučilišta Shumen rezultatom 15:16.

Za UNIZG reprezentaciju nastupali su Fran i Lovro Došen, Karlo Traživuk i Roko Sedlar, pod vodstvom Damira Harapina.

Osim zagrebačkih košarkaša, na 3x3 terenima gledali smo i košarkaše i košarkašice Splita te košarkašice Sjevera. Nažalost, ove ekipe nisu imale dovoljno pobjeda da bi se plasirale dalje te su ispale u grupnoj fazi. Djevojke Sveučilišta Sjever zaveršile su na 20. poziciji, studentica Sveučilišta u Splitu su 16., dok su njihove kolege na 22. mjestu.

Važno je napomenuti da je ovaj turnir služio i kao kvalifikacijski turnir za FISU sveučilišno Svjetsko prvenstvo u košarci 3×3, koje će se održati u studenom 2024. godine u Kini.

Čestitamo našim košarkašima na izvrsnim rezultatima i želimo im puno sreće u budućim natjecanjima!

REZULTATI