EUG2024: Futsaleri Sveučilišta u Zagrebu brončani, futsalerke sedme u Europi

Futsal turnir na Europskim sveučilišnim igrama u Debrecenu je završen, a medalje podijeljene. Naslov studentskog prvaka osvojili su futsaleri Sveučilišta u Sevilli, dok su drugo mjesto zauzeli studenti Ivano-Frankivsk College of Physical Education iz Ukrajine, nakon izvođenja penala. Brončanu medalju osvojila je momčad Sveučilišta u Zagrebu.

Šest pobjeda i samo jedan poraz

U grupnoj fazi nizali su pobjede velikim razlikama: pobijedili su Sveučilište u Lausannu (SUI) 9:2, Sveučilište Maia (POR) 6:3, Sveučilište Munster (GER) 8:0 i Sveučilište u Cipru 9:1. Četvrtfinale donijelo je susret sa Sveučilištem Reims Champagne Ardenne (FRA), ekipom s kojom su na posljednjim Europskim sveučilišnim igrama u Lodzu igrali za zlatnu medalju. I ovoga puta su ih svladali s uvjerljivih 6:1, što ih je odvelo u polufinale sa studentima Sveučilišta u Sevilli. Odličan susret koji smo kontrolirali u prvom dijelu i vodili 3:1 u drugom je dijelu poptuno otišao na drugu stranu tako da Španjolci odlaze u finale i na kraju postaju europskim prvacima. Našim dečkima preostala je bila utakmica za broncu i to još jednom protiv Sveučilišta Maia, a bolji su bili i drugi put s 5:1, osvojivši tako treće mjesto u Europi.

Filip Novak sa Veleučilišta Edward Bernays proglašen je najboljim strijelcem turnira s 13 pogodaka, a također je uvršten i u najbolju petorku natjecanja.

Za ekipu Sveučilišta u Zagrebu nastupili su: Jure Jakovljević, Neven Zonjić, Toni Đidara, Natko Kvakan, Branko Artić, Hrvoje Žuvela, Bruno Kovačić, Matija Tolić, Lovro Cigler, Filip Novak, Lukas Mlinarić, Mateo Mitrović, Filip Hajduk i Adrijan Repušić, sa stručnim stožerom kojeg su činili: Alen Jukić, Sebastian Sobota, Tina Krmpotić i Filip Milošević.

Uspjeh futsalerki Sveučilišta u Zagrebu

Futsalerke sveučilišta u Zagrebu sa 7. mjesta završile su nastup na Europskim sveučilišnim igrama.

U grupnoj fazi pobjedile su Sveučilište u Jyvaskyli (FIN) 3:2 i Sveučilište u Pečuhu (HUN) 3:0. Četvrtfinale ždrijebalo ih je s odličnom ekipom sveučilišta (ESP), zlatnim djevojkama s Europskog futsal prvenstva u Splitu prošle godine i brončanom na ovom turniru. Slavile su Španjolke s 2:0 uz odličnu igru naših djevojaka. U posljednjoj fazi za poredak od 5. do 8. mjesta, prvo su u tijesnoj utakmici izgubile protiv Norveškog sveučilišta za znanost i tehnologiju (NOR) 2:4, a natjecanje zaključile s pobjedom 4:0 protiv Sveučilišta Littoral Opal Coast (FRA).

Za ekipu Sveučilišta u Zagrebu nastupile su: Luna Žetić, Iva Bačić, Ana-Marija Ćesić, Hana Vranić, Lucija Nižek, Mara Stančić, Ana Kederov, Karmen Klančnik, Lana Duvnjak, Antonija Vranić, Buga Slavica, Marija Žagar, Maja Lena Bičanić, Lara Lučić, sa stručnim stožerom kojeg su činili: Jakov Ungarov, Natalija Greget, Luana Šturbej i Matija Vurnek.