EUG2024: Karataši zaustavljeni korak do medalja

Delegacija Sveučilišta u Zagrebu, jedina predstavnica hrvatskih sveučilišta u karateu, završila je svoj nastup na ovogodišnjim Europskim sveučilišnim igrama (EUG). Natjecanje se održavalo Miskolcu, gdje su se naši sportaši borili hrabro i s puno srca, a samo dvije borbe dijelile su ih od osvajanja medalja.

Matija Relić briljirao je u katama, ostvarivši tri pobjede zaredom, ali je zaustavljen u četvrtfinalu. Relićev impresivan nastup donio je nadu za medalju, ali je na kraju ipak ostao bez plasmana na postolje.

Ženska kumite ekipa, sastavljena od Ivane Boromise, Anamarije Ravlić i Magdalene Kovačić, također je zaustavljena u četvrtfinalu. U napetom meču izgubile su rezultatom 2:1. Iako su pokazale izvanredne borilačke vještine i timski duh, protivnice su bile prejake u odlučujućim trenucima.

Individualni nastupi donijeli su mješovite rezultate. Ivana Boromisa i Anamarija Ravlić završile su svoj nastup u drugom krugu natjecanja. Magdalena Kovačić uspjela je kroz repasaž osvojiti 9. mjesto, čime je ostvarila najbolji individualni plasman za Sveučilište u Zagrebu.

Unatoč tome što nisu osvojili medalje, karate tim Sveučilišta u Zagrebu pokazao je iznimnu hrabrost i borbenost na Europskim sveučilišnim igrama. Njihov trud i postignuća svakako zaslužuju pohvalu i priznanje.